56
Salonica Old Stars 11 6 13 17 - 47 -
Coble 13 18 9 16 - 56 -

Η καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου έδωσε την νίκη στους Coble!

Και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα και προσπάθησαν να πάρουν το προβάδισμα. Νικητές από αυτή την μάχη βγήκαν οι Coble, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τις όμορφες συνεργασίες του Παπία και του Παπανικολάου. Οι Salonica Old Stars έμειναν κοντά στο σκορ με τον Τροκάνα να ξεκινάει ζεστός το παιχνίδι διαμορφώνοντας το 11-13.

Στη δεύτερη περίοδο οι Coble ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι με τον Παπία και τον Κατέρη να αποτελούν μόνιμες απειλές για το αντίπαλο καλάθι. Οι Salonica Old Stars έχασαν την συγκέντρωση τους και έτσι παρά τις προσπάθειες του Λαθουράκη και του Αλεξιάδη έκλεισαν την περίοδο βρισκόμενοι πίσω στο σκορ με 17-31.

Η αντεπίθεση των Salonica Old Stars ξεκίνησε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Αλεξιάδη να είναι ασταμάτητος κοντά στη ρακέτα πετυχαινοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο και τους Μπέτσιο και Χριστόπουλο να δίνουν σημαντικές βοήθειες στην ομάδα τους. Οι Coble πλήρωσαν την χαλαρότητα στην άμυνα τους και έτσι παρά τα καλάθια του Τζιούφα και του Γουναρόπουλου είδαν την διαφορά να μειώνεται το 30-40.

Συνεχίστηκε η αντεπίθεση των Salonica Old Stars στην τέταρτη περίοδο με τον Αλεξιάδη και τον Τροκάνα να βγαίνουν μπροστά  πετυχαινοντας συνεχόμενους πόντους, όμως οι Coble έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού με τον Παπία να πετυχαίνει κρίσιμα καλάθια δίνοντας την νίκη στην ομάδα του με το τελικό 47-56.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Θοδωρής Παπίας με 24 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Για τους Salonica Old Stars ξεχώριε ο Θανάσης Αλεξιάδης με 12 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Salonica Old Stars: Λαθουράκης 6(2), Βελίκης 2, Χριστοδούλου 2, Βλάχος 2, Αλεξιάδης 12, Μπέτσιος 4(1), Τροκάνας 16(2), Χριστόπουλος 3(1).

Coble: Τζιούφας 5(1), Παπίας 24(3), Τσιότρας 2, Γουναρόπουλος 4, Κεφαλάς 3, Κυριακόπουλος, Τσακμάκας 2, Κατέρης 10, Παπανικολάου 6.

Τι μας άρεσε: Το πάθος που έβγαλαν οι Salonica Old Stars σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.