01/12/2023
BEGOU.. LUCKY 8 18 14 8 - 48 -
No Limit 4 23 15 9 - 53 -

Πάλεψαν οι Begoulucky όμως οι No Limit ήταν πιο δυνατοί στο τέλος

Begoulucky και No Limit τέσταραν τις δυνάμεις τους στο κατάμεστο Πάρκο σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι. Μετά από αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ, οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με τη νίκη με σκορ 48-54.

Το ματς δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους κιτρινόμαυρους. Ναι μεν η άμυνα τους ήταν καλή, όμως στην επίθεση τα καλάθια έρχονταν με το.. σταγονόμετρο. Αποτέλεσμα αυτού το 8-4 στην πρώτη περίοδο. Εν συνεχεία, άρχισαν και οι δύο ομάδες να βρίσκουν ρυθμό καθώς το παιχνίδι κυλούσε πολύ πιο γρήγορα. Οι Begoulucky θα πήγαιναν στο ημίχρονο με το υπερ τους 22-19.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, θα βλέπαμε και το πιο απολαυστικό κομμάτι του αγώνα. Εκεί όπου πλέον οι παίκτες και από τις δύο πλευρές είχαν πάρει ψυχολογία και έπαιζαν όμορφο μπάσκετ. Οι No Limit όχι μόνο είχαν επιστρέψει αλλά είχαν πάρει και το προβάδισμα στο τέλος του δεκαλέπτου με 40-42. Πλέον, οι Begoulucky θα έπρεπε να βρουν τον τρόπο να μην αφήσουν τους αντιπάλους τους να ξεφύγουν στο σκορ. Πράγματι, το ματς παρέμεινε κοντά όμως οι No Limit με ένα καλό finish πήραν τη νίκη και συνέχισαν το καλό τους ξεκίνημα.