28/11/2021
Stefanina Timberwolves 15 24 24 19 - 82 -
Royal Cardinals 24 18 20 31 - 93 -

Οι Royal Cardinals δάμασαν τους Λύκους!

Σε ένα όμορφο παιχνίδι με πολλά καλάθια, οι τυπικά φιλοξενούμενοι Royal Cardinals, κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με σκορ 82-93.

Οι Royal έδειξαν τις διαθέσεις τους από την αρχή του αγώνα. Ο Φουτζιτζής πέτυχε 12 πόντους με δύο τρίποντα ενώ ο ο Καλέσης πέτυχε 11 από τους 15 πόντους της ομάδας του. Σκορ περιόδου 15-24.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Timberwolves έκαναν την αντεπίθεσή τους και με ηγέτη τον Καλλιώρα ο οποίος πέτυχε 15 πόντους με τρία τρίποντα, κατάφεραν να μειώσουν σε απόσταση αναπνοής. Ο Φουτζιτζής πέτυχε εννιά πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 24-18.

Στην επανάληψη το παιχνίδι έγινε πιο όμορφο. Έντεκα πόντοι με τρία τρίποντα από τον Καλλιώρα και τρία τρίποντα από τον Χρίστογλου, κράτησαν τους Λύκους μέσα στο παιχνίδι. Ο Χρήστος Ιωαννίδης με 10 πόντους όμως έστειλε το μήνυμα ότι η ομάδα του ήθελε πολύ τη νίκη. Σκορ περιόδου 24-20.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Royal Cardinals με ένα μεγάλο σερί κατάφεραν να δαμάσουν τους Λύκους και να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα, Οι 13 πόντοι του Χρήστου Ιωαννίδη συνέβαλαν σημαντικά σε αυτό. Για τους Λύκους, 11 πόντους πέτυχε ο Γκαγκασούλης. Τελικό σκορ 82-93.

Stefanina Timberwolves: Γκαγκασούλης 21, Καλέσης 17, Χρίστογλου 9(3), Καλλιώρας 30(5), Αλεπάκης 5(1)

Royal Cardinals: Ιωαννίδης Δ. 7(1), Μαρίνος-Ξίδης, Σταυρόπουλος , Καπούλας 26(8), Ιωαννίδης Φ. 31, Φουτσιτζής 23(3), Εμμανουηλίδης 2