42
Coble 10 13 6 13 - 42 -
Agxialos Legends 23 13 23 21 - 80 -

Ολική κυριαρχία και επικράτηση για τους Agxialos Legends!

Ο αγώνας αποδείχθηκε μια εντυπωσιακή αναμέτρηση, με την ομάδα των Agxialos Legends να δείχνει από την αρχή τη δυναμική της και να επιβάλλει το ρυθμό του παιχνιδιού. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με εντυπωσιακό σκορ 10-23 υπέρ των Agxialos Legends. Οι Σερμπέζης και Γιαγκόπουλος ηγήθηκαν της ομάδας τους, δείχνοντας απίστευτη αποτελεσματικότητα στο γήπεδο.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Coble προσπάθησαν να αντισταθούν στον ορμητικό επιθετικό ρυθμό των αντιπάλων τους. Παρά τις προσπάθειές τους, όμως, οι Agxialos Legends συνέχισαν να κυριαρχούν, καταφέρνοντας να διατηρήσουν το προβάδισμα με σκορ 23-36. Οι Κεφαλάς και Παπίας προσπάθησαν να δώσουν ώθηση στην ομάδα τους, αλλά η άμυνα των Agxialos Legends απέδειξε ότι ήταν ασταμάτητη.

Καθώς πλησίαζε το τρίτο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends συνέχισαν να αποδεικνύουν την υπεροχή τους στο γήπεδο. Με ένα εντυπωσιακό σκορ 29-59 υπέρ τους, η ομάδα των Coble βρέθηκε να παλεύει με την ανυπέρβλητη δυναμικότητα των αντιπάλων τους. Οι Σερμπέζης και Γιαγκόπουλος συνέχισαν να ηγούνται της ομάδας τους, ενώ η άμυνα τους ήταν ασφυκτική για τους Coble.

Διαδικαστικού χαρακτήρα το τέταρτο δεκάλεπτο και τελευταίο δεκάλεπτο καθώς Agxialos Legends κυριαρχούσαν απόλυτα. Παρά τις προσπάθειες αντίστασης των Coble, η ομάδα των Agxialos Legends συνέχισε να επιδεικνύει υψηλό επίπεδο παιχνιδιού και επικράτησε με συνολικό σκορ 42-80.

MVP αναδείχθηκε ο Ιωάννης Σερμπέζης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 22 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Coble είναι ο Παρασκευάς Κεφαλάς ο οποίος πέτυχε 9 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Coble: Κεφαλάς 9, Κλάρος, Κυριακόπουλος 4, Νότης 4, Ντίσλης 4, Παπανικολάου, Παπίας 13(1), Τζιούφας 2, Χρυσίδης 6

Legends Agxialos: Γιαγκόπουλος 10(2), Γιαχανατζής 9, Ιωαννίδης 6(2), Καραγκιαούρης 8, Οικονόμου 11(3), Παπαγεωργίου 7(2), Πρωτογερόπουλος 1, Σερμπέζης 22(1), Τσολακίδης 6