78
Coble 21 16 17 24 - 78 -
Golden Steak Evosmos 6 9 10 19 - 44 -

Ολική κυριαρχία και επικράτηση για τους Coble!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Coble να δείχνουν απόλυτα έτοιμοι, ενώ οι Golden Steak Evosmos φάνηκαν παγωμένοι. Το σκορ μετά από το πρώτο δεκάλεπτο ήταν 21-6 υπέρ των Coble. Οι Ντίσλης και Παπίας των Coble ήταν σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση και ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Tο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, και το σκορ κατέληξε σε 37-15 υπέρ των Coble. Οι Golden Steak Evosmos δυσκολεύτηκαν να βρουν απαντήσεις στην άμυνα των Coble, ενώ οι Παναγιωτούνης και Καλόγηρος των Golden Steak Evosmos ήταν οι μόνοι που μπόρεσαν να ανταποκριθούν στον ρυθμό του αγώνα.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Coble να επεκτείνουν το προβάδισμά τους, με το σκορ να φτάνει το 54-25. Οι Golden Steak Evosmos ήταν αδύναμοι και απογοητευμένοι, ενώ οι Ντισλής,Παπίας και Παπανικολάου των Coble συνέχιζαν να εντυπωσιάζουν.

Tο τέταρτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε την κατάσταση για τους Golden Steak Evosmos, και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 78-44 υπέρ των Coble. Οι Coble αναδείχθηκαν αξιοι νικητές, ενώ οι Golden Steak Evosmos δεν κατάφεραν να πάρουν το κάτι παραπάνω από τον αγώνα παρά το καλό πρόσωπο που έδειξαν στην τελευταία περίοδο.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Ντισλή Γεώργιου που πέτυχε Double Double με 15 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Golden Steak Evosmos είναι ο Παναγιωτούνης Εμμανουήλ ο οποίος πέτυχε Double Double με 21 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Coble: Γουναρόπουλος 2, Ζωγραφάκης 2, Κεφαλάς 4, Νότης 9(1), Ντίσλης 15, Παπανικολάου 11(1), Παπίας 13(1), Τζιούφας 11, Τσακμάκας 7(1), Χρυσίδης 4

Golden Steak Evosmos: Bασιλειάδης 2, Γιολβάνης 4, Καλόγηρος 12(1), Κουιμτζής 5(1), Παναγιωτούνης 21