53
Coble 13 7 14 19 - 53 -
Manchester United BC 20 20 15 22 - 77 -

Όλο και πιο ψηλά η Manchester United BC!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Manchester United BC. Οι Sangaré, Στεάι και Χριστοφίδης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους παίκτες της Manchester United BC να έχουν το προβάδισμα με 13-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Manchester United συνέχισε να κυριαρχεί απόλυτα, ενώ οι Coble φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Νικολαΐδη και Παπία δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με την Manchester United να έχει διαφορά 20 πόντων, 20-40.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Manchester United BC συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Sangaré, Στεάι και Χριστοφίδη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Coble βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Παπία και του Ντισλή, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 34-55.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Coble δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι παίχτες της Manchester United BC έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφερε να πάρει την νίκη με το τελικό 53-77.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Mustafa Sangaré ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 22 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Για τους Coble ξεχώρισε ο Δημήτριος Νικολαΐδης οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 8 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Coble: Κλάρος, Νικολαΐδης 8, Ντισλής 11, Παπίας 17(1), Τζιούφας 4, Τσακμάκας 9(2), Χρυσίδης 4

Manchester United BC: Αφεντουλίδης, Sangaré22 (1), ΚαρακώσταςΑ. 4, ΚαρακώσταςΚ. 7(1), Λαμπρέλλης 8(1), Σιαμήτρας, Στεάι 22(1), Χριστοφίδης 14(1)