07/05/2023
Nutriclab BC 22 23 11 38 - 94 -
Polichni 5 goat 10 14 11 19 - 54 -

Όλο και πιο ψηλά οι Nutriclab!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Nutriclab να κυριαρχούν στο παιχνίδι και να καταφέρνουν να προηγηθούν στο σκορ με 22-10. Οι παίχτες των Nutriclab επέδειξαν εξαιρετικές ικανότητες στην άμυνα και την επίθεση, ενώ οι παίχτες των Polichni 5 goat δεν μπόρεσαν να βρουν λύσεις στην αντίπαλη άμυνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Nutriclab συνέχισαν να δείχνουν την υπεροχή τους στο γήπεδο και κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά του σκορ στο 45-24 χάρης στα καλάθια του Ιακωβίδη και του Ιορδανίδη. Οι παίχτες των Nutriclab συνέχισαν να πιέζουν στην άμυνα και να εκτελούν αποτελεσματικά τις επιθέσεις τους, ενώ οι παίχτες των Polichni 5 goat προσπάθησαν να ανταποκριθούν αλλά δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι Nutriclab διατηρούσαν το προβάδισμα με σκορ 56-35. Οι καλύτεροι παίχτες των Nutriclab Χουρδάκης και Καραγιαννιώτης, συνέχιζαν να είναι εξαιρετικοί στο γήπεδο, ενώ οι Polichni 5 goat προσπαθούσαν να αντιδράσουν και να μειώσουν τη διαφορά. Ο Καλλιώρας και ο Αλέξανδρος Τελικιόζογλου, οι καλύτεροι παίκτες των Polichni 5 goat, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για να αντισταθούν στους αντιπάλους τους, αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν τη διαφορά.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Nutriclab ήταν αποφασισμένη να κλείσει τον αγώνα με συντριπτικό τρόπο. Αντίθετα, η ομάδα των Polichni 5 goat δυσκολευόταν να ακολουθήσει τους Nutriclab, και στο τέλος οι Nutriclab πήραν και την νίκη με τελικό σκορ 94-54.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του παιχνιδιού ήταν ο Μιχάλης Χουρδάκης ο οποίος παραλίγο να πετύχει Triple Double έχοντας 8 πόντους , 11 ασίστς και 10 ριμπάουντ.

Ενώ για τους 5 goat αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα ήταν ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 32 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Nutriclab: Κουτσφετσούλης , Χουρδάκης 8 , Ιορδανίδης 15 , Ιακωβιδης 21 , Κινης 6 , Αρώνης 6 , Ξυραφόπουλος 11 , Βαχτσεβάνος 9 , Καραγιαννιώτης 14 (2) , Χουρσαλάς 4

Polichni 5 goat: Κυριακίδης  , Δαμιανίδης 5 , Τελικιόζογλου Θ. 2 , Δαγκλής , Παπαδόπουλος , Τερζίδης 2 , Θεοδοσιάδης , Τσορπίδης 6 (2) , Τελικιοζογλου Α. 7 (1) , Καλλιωρας 32 (2)