07/04/2024
Salonica 7Slippers BC 20 13 20 15 - 68 -
Να σαι καλά 7 9 9 6 - 31 -

Ομαδική προσπάθεια και νίκη για τους Salonica 7Slippers!

Η αναμέτρηση μεταξύ των 7Slippers και των Να σαι καλά ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό τρόπο για την ομάδα των 7Slippers. Οι Προύσαλης, Αυτζίδης και Ανδρεανίδης δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους. Με αποφασιστικότητα και συνεργασία, η ομάδα των 7Slippers κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με σκορ 20-7 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Καθώς το παιχνίδι προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα των 7Slippers συνέχισε να επιδεικνύει την ανωτερότητά της. Οι παίκτες τους επέδειξαν εξαιρετικές επιδόσεις τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα, αναγκάζοντας τους Να σαι καλά σε δύσκολες θέσεις. Το σκορ ανέβηκε στο 33-16 υπέρ των 7Slippers.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Να σαι καλά βρέθηκε αντιμέτωπη με μια πολύ απαιτητική κατάσταση. Παρά τις προσπάθειές τους, δεν κατάφεραν να αντιστρέψουν την τάση του παιχνιδιού. Οι Προύσαλης, Αυτζίδης και Ανδρεανίδης συνέχισαν να κυριαρχούν, με αποτέλεσμα το σκορ να ανέβει στο 53-25 υπέρ των 7Slippers.

Καθώς το ματς έφτασε στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα των 7Slippers διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Προύσαλης, Αυτζίδης και Ανδρεανίδης συνέχισαν να επιδεικνύουν την τεχνική και την αποφασιστικότητά τους, ενώ οι Να σαι καλά δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις στα προβλήματά τους. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 68-31 υπέρ των 7Slippers.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Θανάσης Προύσαλης ο οποίος πέτυχε 16 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Να σαι καλά είναι ο Στέφανος Κοντόπουλος ο οποίος έβαλε 10 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Salonica 7Slippers: Προύσαλης 16 (3) , Εμμανουηλίδης , Κανέλλης 3 , Λιούτας 3 (1) , Ανδρεανίδης 10 , Κουτρης 2 , Αυτζίδης 11 , Γεωργιάδης 5 (1) , Κεκερης 6 (2) , Καραπουλιος 8 , Ζησόπουλος 4

Να σαι καλά: Κοντόπουλος 10 , Χαρταμπιλας 14 (1) , Τερζής 5 (1) , Γαβρίλοβιτς 2 , Μάρκος