27/01/2024
Big Babes 24 16 27 17 - 84 -
Kamptzida lizards 15 7 24 12 - 58 -

Ούτε στο κύπελλο έχασαν οι Big Babes!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακές επιδόσεις από την πλευρά των Big Babes. Οι παίχτες Παουλεάνου, Δατσέρης και Ιατρίδης απέδειξαν την κλάση τους, καθοδηγώντας την ομάδα τους σε επιθετικές κινήσεις που δυσκόλευαν την άμυνα των Lizards. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ να δείχνει 24-15 υπέρ των Big Babes, προκαλώντας αίσθηση για το τι θα ακολουθήσει.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η υπεροχή των Big Babes εντείνεται καθώς συνεχίζουν να κυριαρχούν σε κάθε πτυχή του παιχνιδιού. Ο συνδυασμός των δύο εξαιρετικών παιχτών, Δατσέρη και Ιατρίδη, απέδειξε ότι η ομάδα είναι δυνατή σε όλες τις πτυχές του παιχνιδιού. Το σκορ ανέβηκε σημαντικά, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο στο 40-22 υπέρ των Big Babes, ενισχύοντας τη θέση τους στο παιχνίδι.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Big Babes συνέχισαν να επικρατούν, ενισχύοντας τη διαφορά τους στο σκορ. Οι Lizards προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η αμυντική και επιθετική ικανότητα των Παουλεάνου, Δατσέρη και Ιατρίδη ήταν ανυπέρβλητη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 67-46 υπέρ των Big Babes, καθορίζοντας σχεδόν το αποτέλεσμα του αγώνα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Big Babes ολοκλήρωσαν τον αγώνα με μια εντυπωσιακή νίκη. Οι παίκτες τους διατήρησαν την ένταση και τον έλεγχο του παιχνιδιού, ενώ οι Lizards δυσκολεύτηκαν να αντιμετωπίσουν την δύναμη της αντίπαλης ομάδας. Το τελικό σκορ έδειξε 84-58 υπέρ των Big Babes.

MVP αναδείχθηκε ο Πάρις Παουλεάνου ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Lizards είναι ο Γιάννης Λίγκος ο οποίος έβαλε 25 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ.

Big Babes: Χαλκίδης 10 (1) , Μπούζης 3 (1) , Τερζίδης 4 , Μεγαλόπουλος 6 (1) , Πατσιανίδης 13 (2) , Δατσέρης 16 (2) , Ιατρίδης 13 (1) , Παουλεάνου 19 (4)

Kamptzida Lizards: Ζαγαρτζιλής 6 , Λίγκος 25 , Αποστόλου , Αρβανίτης 13 , Γεράκης 6 (2) , Πέτσος 8