64
Cartel BC 20 11 12 25 - 68 -
Coble 19 19 11 15 - 64 -

Πάλεψαν και τα κατάφεραν οι Cartel!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια πραγματική "μάχη νεύρων" στο παρκέ. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και αμφισβητήσεις, με το σκορ να δείχνει 20-19 υπέρ των Cartel στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Οι Αποστολίδης και Παπίας ξεχώρισαν στο αντίστοιχο ρόστερ, παρέχοντας συνεχώς στιγμές έντασης και ενθουσιασμού.

Το δεύτερο δεκάλεπτο έφερε ακόμα περισσότερη ανταγωνιστικότητα. Οι Coble κατάφεραν να επιβάλουν το ρυθμό τους, με τους Παπία, Τσακμάκα και Κωνσταντινίδη να παίρνουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρόλα αυτά, οι Cartel δεν υποχώρησαν και κράτησαν τον αγώνα στον αέρα, με το σκορ να δείχνει 31-38 υπέρ των Coble στο ημίχρονο.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος που οι Cartel προσπάθησαν να επανέλθουν. Ο Δαλπάς και ο Ζωγράφος άρχισαν να βρίσκουν το καλάθι, αλλά οι Coble παρέμειναν με το προβάδισμα χάρης στην εξαιρετική απόδοση του Παπία, και το σκορ ήταν 43-49 υπέρ τους Coble κατά το τέλος της περιόδου.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν ανατρεπτικό και γεμάτο εντάσεις. Οι Cartel ανέλαβαν την επίθεση με μεγάλη αποφασιστικότητα και κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Οι Αποστολίδης, Δαλπάς και Ζωγράφος, σημείωσαν αποφασιστικά καλάθια, και έτσι οι Cartel κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 68-64.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Θεόδωρος Αποστολίδης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 23 πόντους και 11 ριμπαόυντ.

Ενώ για τους Coble πρωταγωνιστής είναι ο Θεόδωρος Παπίας ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Cartel BC: Κουλκουδίνας , Ανέστης , Αποστολίδης 23 (1) , Βαλιάσης , Γεωργιάδης 3 , Δαλπάς 21 (1) , Ζωγράφος 17 (1) , Καλογιαννίδης , Χατζηνικολάου 4 , Χορόζογλου

Coble: Τζιούφας 2 , Παπίας 13 (1) , Ντίσλης 6 , Γουναρόπουλος 8 , Κεφαλάς 6 (2) , Κυριακόπουλος 4 , Τσακμάκας 10 (2) , Χρυσιδης 5 , Κωνσταντινίδης 10