28/09/2023
Φαβορί-τες BC 13 14 16 18 - 61 -
Leathal Pistols 15 15 19 11 - 60 -

Πάλεψαν και τα κατάφεραν οι Φαβορί-τες!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 13-15 υπέρ των Lethal Pistols. Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακές φάσεις και ανταλλαγή καλαθιών από τις δύο ομάδες, αλλά οι Lethal Pistols κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα παρά την πολύ καλή από πλευράς Φαβορί-τες.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο αγώνας διατηρήθηκε σε αρκετά υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να παρουσιάζουν εντυπωσιακές επιδόσεις, με τους Lethal Pistols να διατηρούν το προβάδισμα χάρης τα καλάθια του Μιχέλη και του Καραγκιαούρη, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο στο 27-31. Οι Φβορί-τες έχοντας τον Κεσίσογλου κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο συναρπαστικό, καθώς οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και οι Φαβορί-τες προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση αυτή την φορά χάρης στον Χατζηαθανασίου. Παρόλα αυτά, οι Lethal Pistols κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα στο 43-49 με τον Καραγκιαούρη να καθαρίζει τα ριμπάουντ.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αγωνιώδες. Οι Φαβορί-τες πάλεψαν με θέρμη για να ανατρέψουν το παιχνίδι και, με μια εντυπωσιακή εμφάνιση, κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 61-60. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με ένα εκπληκτικό τρίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα, κάνοντας τη νίκη ακόμα πιο εντυπωσιακή.

MVP του αγώνα είναι ο Δημάσης Δημήτρης ο οποίος πέτυχε 7 πόντους , μάζεψε 8 ριμπάουντ και μοίρασε 7 ασίστ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Lethal Pistols είναι ο Γιώργος Καραγκιαούρης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 14 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Φαβορί-τες: Κεσίσογλου 20 (2) , Χατζηαθανασίου 13 (2) , Τοκμακίδης 10 , Δημάσης 7 , Κύρκου , Καρακάνας 4 , Πολυνόπουλος 2 , Καρανικόλας 3 (1) , Κωστόπουλος , Βούλγαρης 2

Lethal Pistols: Μιχέλης 11 , Καραγκιαούρης 14 , Πρωτογερόπουλος 4 , Αγτζίδης 2 , Ρωσσίδης , Αντωνίου , Γαλής 4 (1) , Δανατζής , Καραγιαννιώτης 3 , Γιαγκόπουλος 8 (2) , Μαυρίδης Β. 4 , Μαυρίδης Π. 10 (2)