09/07/2021
Ιχώρ 16 18 23 19 - 76 -
Brazzerzz Beachterzz 19 12 16 14 - 61 -

Παλικάρι ο Ιχώρ!

Την Πέμπτη το βράδυ 8 Ιουλίου στο Basketaki Arena , ο Ιχώρ παρότι κατέβηκε με έξι παίκτες, πήρε τρομερή βοήθεια από τα νέα παιδιά και επικράτησε με 76 – 61 των Brazzerzz Beachterzz

Ωραίο πρώτο δεκάλεπτο στο ματς με τις δυο ομάδες να τρέχουν πανω κατω.Ο Δημητριάδης με 10 πόντους ήταν πρωταγωνιστής για τους Brazzerzz με βοήθειες από Χάϊτο και Χαμηλό, ενώ για τον Ιχώρ Πατρινός(5), Κάζας(5) και Πετρίδης(5) τον κρατούσαν κοντά(16-19).

Στο δευτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με τον Κάζα(9) να ανεβάζει στροφές, τον Στάμαργα να βάζει δύο τρίποντα και τον Γαλανάκη να πετυχαίνει γκολ φάουλ ξέφυγαν ακόμα και με 9.Οι Brazzerzz ξύπνησαν μετά το πρώτο πεντάλεπτο και με τον Χαμηλό να βάζει 6 πόντους πλησίασαν στην λήξη του ημιχρόνου(34-31).

Στο πρώτο πεντάλεπτο της τρίτης περιόδου οι Brazzerzz πέτυχαν μόνο ενα καλάθι με τον Χαμηλό.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ο Ιχώρ με έναν εκπληκτικό Πατρινό να τους οδηγεί με 8 πόντους να στείλει την διαφορά σε διψήφιο αριθμό (47 – 33). Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με δύο τρίποντα του Ζώτου και Δημητριάδη, Χάϊτο να βάζουν από 4 πόντους, μάζεψαν την διαφορά και οι Πατρινός(5), Κάζας διαμόρφωναν το 57-47.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι Brazzerzz προσπαθούσαν να επιστρέψουν στην υπόθεση νίκη με τρίποντα από Ζώτο, Ευσταθόπουλο και βοήθειες από Χαμηλό, Χάϊτο και Τσίτουρα, όμως ο Ιχώρ με τον Πατρινό(8) να συνεχίζει την μεγάλη του εμφάνιση και τους Πετρίδη(4) , Στάμαργα και Κάζα να σκοράρουν πήρε μεγάλη νίκη με 76-61!

Hall Of Brands MVP της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Γιάννης Πατρινός με 26 πόντους, 10 ριμπάουντ , 1 ασίστ , 2 κλεψίματα και 3 τάπες, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βασίλης Δημητριάδης με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Ο Ιχώρ είχε 21 / 44 δίποντα, 8 / 23 τρίποντα, 10 / 22 βολές, κατέβασε 51 ριμπάουντ, μοίρασαν 12 ασίστ, έκλεψε 5 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 12 λάθη. Οι Brazzerzz είχαν 18 / 46 δίποντα, 6 / 27 τρίποντα, 7/13 βολές, κατέβασαν 35 ριμπάουντ, μοίρασαν 12 ασίστ, έκλεψαν 9 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 7 λάθη.

Ιχωρ(Ευαγγέλου): Κάζας 22 (9ρ.), Στάμαργας 12 (7ρ.), Πετρίδης 11, Πατρινός 26(13ρ.), Ευάγγελου 2 (13ρ.), Γαλανάκης 3.

Brazzerzz Beachterzz (Δημητριάδης): Ζώτος 11, Ευσταθόπουλος 3, Π. Βγενόπουλος, Χαμηλός 16, Χάιτος 11, Δημητριάδης 15(7ρ.), Σπάχος, Α.Βγενόπουλος, Τσίτουρας 5(7ρ.).

Τι μας άρεσε: Η εμφάνιση του εκπληκτικού Γιάννη Πατρινού και η φοβερή διπλή του φάση με καλάθι πισω απο την μπασκέτα και καπακι κόψιμο στην άμυνα!