25/01/2024
Cartel BC 13 20 14 13 - 57 -
Batboys 22 19 11 13 - 65 -

Πανηγύρισαν την νίκη οι Batboys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ενέργεια και συναρπαστικές στιγμές. Οι Cartel επέδειξαν εξαιρετικό παιχνίδι, με τους Δαλπάς, Ζωγράφο και Αποστολίδη να ενώνουν τις δυνάμεις τους. Οι Batboys από την άλλη ξεκίνησαν φανταστικά με τρομερή ευστοχία κυρίως από την γραμμή του τριπόντου. Έτσι κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη διαφορά με το σκορ να είναι στο 13-22.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Cartel αντέδρασαν με αποφασιστικότητα. Οι Δαλπάς, Ζωγράφο και Αποστολίδη ανέλαβαν τον ρόλο των ηγετών, επιδεικνύοντας εντυπωσιακές επιδόσεις. Η ομάδα των Batboys ανέβασε την ένταση, και το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Batboys να προηγούνται 33-41.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες αντάλλαξαν πλήγματα και πόντους με αβίαστη αντίσταση. Οι Batboys με τους Νικολούδη και Μαυροματίδη προσπαθούσαν να διατηρήσουν το προβάδισμα, αλλά οι Cartel δεν υποχωρούσαν εύκολα. Οι προσπάθειες των Cartel κράτησαν τον αγώνα σε ανοιχτό παιχνίδι, και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 47-52 υπέρ των Batboys.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Batboys κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο και να ολοκληρώσουν το παιχνίδι με επιτυχία. Οι ΔΝικολούδη και Μαυροματίδη συνέχισαν να επιδεικνύουν υψηλό επίπεδο παιχνιδιού, ενώ η άμυνα τους απέκλεισε τις προσπάθειες των Cartel. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τη νίκη των Batboys με σκορ 57-65.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Μαυροματίδης Αλέξανδρος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Cartel είναι ο Θεόδωρος Αποστολίδης ο οποίος έκανε Double Double με 13 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Cartel BC: Χορόζογλου 3 (1) , Δαλπάς 14 (2) , Τενώκης 3 , Ζωγράφος 13 (1) , Χατζηιωαννίδης 6 , Γεωργιάδης 5 , Λαινας , Αποστολίδης 13

Batboys: Καλβουρτζής 3 (1) , Δημητρακούδης 7 (1) , Μπογιας 3 (1) , Σπιθας Γ. 1 , Σπίθας , Νικολούδης 23 (4) , Τατιτζικίδης Χ. 8 , Γουδας , Τατιτζικίδης Γ. 1 , Μαυροματίδης 19 (1)