06/05/2023
Δεν έχει 22 28 17 21 - 88 -
Jackals 21 22 29 19 - 91 -

Παρά τις δυσκολίες πήραν την πρόκριση οι Jackals!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ αμφίρροπο και έληξε με 22-21 υπέρ των Δεν Έχει. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν πλασέ και ευκαιρίες με εκπληκτικές φάσεις στην άμυνα και την επίθεση. Οι παίκτες των Δεν Έχει κατάφεραν να κρατήσουν μια μικρή διαφορά καθώς μπόρεσαν να είναι έστω και λίγο πιο έυστοχοι από τους αντιπάλους τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jackals κατάφεραν να ανακάμψουν και να ανατρέψουν την κατάσταση. Ο Μπουλγουράνος και ο Πάκας έδωσαν μια εντυπωσιακή εμφάνιση, ενώ ο Καλπαξίδης των Δεν Έχει προσπάθησε να διατηρήσει την ομάδα του στο παιχνίδι. Όμως, οι Jackals κατάφεραν να δημιουργήσουν μια διαφορά 9 πόντων.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Jackals να έχουν το προβάδισμα, ωστόσο οι Δεν Έχει ήταν αποφασισμένοι να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Ο Μυλωνάς των Δεν Έχει κατάφερε να κάνει σημαντικές επιθέσεις, ενώ οι Καλπαξίδης και Γιαννακούδης συνεργάστηκαν αρμονικά για να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Ωστόσο, οι Jackals δεν έδωσαν το προβάδισμα τους εύκολα και κατάφεραν να κρατήσουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ με μερικά σημαντικά καλάθια από τον Πάκα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αποφασιστικό για την κατάληξη του αγώνα και οι δύο ομάδες ήταν πανέτοιμες για τη μάχη. Οι Δεν Έχει πίεσαν από την αρχή του δεκαλέπτου και κατάφεραν να βρουν ευκαιρίες στην επίθεση τους. Αλλά οι Jackals είχαν δημιουργήσει ήδη πολύ γερές βάσεις και έτσι εν τέλη πήραν την νίκη με τελικό σκορ 88-91.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Κωνσταντίνου Λιάτσικου ο οποίος έκανε double double με 25 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Δεν Έχει πρωταγωνιστής είναι ο Ηλίας Καλπαξίδης ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 43 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ.

Δεν Έχει: Μυλωνάς 32 (5) , Κοντολέων , Καλπαξίδης 43 (1) , Σαλασάσογλου , Βαβρίτσας , Λάμπρου , Παντάλης 1 , Βρακάς , Γιαννακούδης 12 (2)

Jackals: Μπουλγουράνος 22 , Πάκας 15 , Καραμανώλης 7 (1) , Τάσκας 4 , Τζόκας 6 (2) , Λιάτσικος 25 , Ζωγράφος 6 (2) , Βούλγαρης 6