07/02/2024
Efkarpia Rattlers 22 12 18 11 - 63 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 14 24 14 18 - 70 -

Παραμένουν δεύτεροι οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι Efkarpia Rattlers εντυπωσίασαν με μια συναρπαστική εμφάνιση. Οι παίχτες της ομάδας, με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Στούπα Δημήτριο, Στούπα Βασίλειο και Πούλιο, κατάφεραν να καταλάβουν τον έλεγχο του αγώνα έναντι των νοθρών σε αυτή την πρώτη περίοδο Seattle SuperΨΩΝΙΑ. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Efkarpia Rattlers να οδηγούν με 22-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ προσπάθησαν να αποκαταστήσουν την ισορροπία και να κάνουν την απόλυτη ανατροπή και το κατάφεραν. Οι παίχτες των Seattle SuperΨΩΝΙΑ, με επικεφαλής τους Κάγκα,Τοπαλίδη και Γραμματίκα κατάφεραν να πετύχουν την επική ανατροπή και να στείλουν την ομάδα τους στο ημίχρονο με το προβάδισμα των τεσσάρων πόντων 34-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Efkarpia Rattlers ξανά πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού και επέστρεψαν στο σκορ. Οι Στούπας Δημήτριος, Στούπας Βασίλειος και Σίμου συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις εκπληκτικές επιδόσεις τους. Η άμυνα των Seattle SuperΨΩΝΙΑ έπεφτε αντιμέτωπη με τη δυναμική επίθεση των Efkarpia Rattlers, με το σκορ να είναι ισόπαλο στο 52-52.

Στο τελευταίο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ ήταν αυτοί που κατάφεραν να ξανά πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό. Οι Γραμματίκας και Κάγκας συνέχισαν να κυριαρχούν, ενώ η άμυνα τους έκλεισε τους Efkarpia Rattlers. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τους Seattle SuperΨΩΝΙΑ να παίρνουν τη νίκη με σκορ 63-70.

MVP αναδείχθηκε ο Γεώργιος Γραμματίκας ο οποίος πέτυχε 29 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Efkarpia Rattlers είναι ο Δημήτριος Στούπας ο οποίος έβαλε 6 πόντους και μάζεψε 11 ριμπάουντ.

Efkarpia Rattlers: Βενετίδης 4, Ζαχαρίογλου 2, Πούλιος 5(1), Σιαμάτρας 3(1), Σίμου 12(1), Στίκος, ΣτούπαςΔημ. 12(3), ΣτούπαςΚων. 2, ΣτούπαςΔημ. 6, ΣτούπαςΒ. 15, ΣτούπαςΔημ., Φωτιάδης 2

Seattle SuperΨΩΝΙΑ: Γραμματίκας 29(3), Κάγκας 16(1), Καλιάτσος, Κατσιώρας 4(1), Μουράτης, Νταμπούδης 4, Τοπαλίδης 16(3), Φανούλας 1, Χατζηπουργάνης