15/01/2024
SKG Bugs 14 29 16 15 - 74 -
Tseliguns 15 28 18 20 - 81 -

Παραμένουν στην κορυφή οι Tseliguns!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μια σφιχτή μάχη, καθώς οι SKG Bugs βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 14-15 από τους Tseliguns. Οι προσπάθειες των Παπαδόπουλου Αναστάσιου και Οικονόμου των SKG Bugs ήταν εντυπωσιακές, αλλά οι Tseliguns κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα με την ελάχιστη δυνατή διαφορά στο σκορ.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος με το τέμπο να παραμένει γρήγορο. Σε αυτή τη περίοδο οι SKG Bugs ήταν αυτοί που κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και να ισοφαρίσουν μέσω των Παπαδόπουλου Αναστάσιου, Οικονόμου και Τασιούλα διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 43-43.

Η αγωνία και η ένταση συνέχισαν να αυξάνονται και σε αυτή τη τρίτη περίοδο καθώς οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι καθ' όλη τη διάρκεια της. Οι Tseliguns ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη περίοδο με επιμέρους σκορ περιόδου 16-18 δίνοντας έτσι ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον για την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Στη τέταρτη και τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι Tseliguns μπήκαν πιο αποφασισμένοι και κατάφεραν να χτίσουν ένα σερί μέσω των Δημητριάδη, Κόνσουλα και Αποστολίδη. Από την πλευρά τους οι SKG Bugs προσπάθησαν να ανταποκριθούν στην επίθεση των Tseliguns αλλά δεν τα κατάφεραν και έτσι έχασαν το παιχνίδι με τελικό σκορ 74-81.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αναστάσιος Δημητριάδης ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους SKG Bugs είναι ο Αναστάσιος Παπαδόπουλος ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 20 πόντους και 9 ριμπάουντ.

SKG Bugs: Αθανασιάδης 2, Δασκάλου 6, Λέφας 7(1), Ξάνθος, Οικονόμου 16(1), ΠαπαδόπουλοςΦ. 3, ΠαπαδόπουλοςΑ. 20(2), Τασιούλας 10(2), Χρήστογλου 10(2)

Tseliguns: Αποστολίδης 15(1), Δημητριάδης 24(3), Ζησόπουλος 5(1), Κόνσουλας 23, Κυρσανίδης, Παπαδόπουλος 6, Στεργίου 4(1), Χαρίσης 4