09/03/2020
Peristeri Nets 11 9 13 12 - 45 -
Milwaukee Kebabs 17 8 12 22 - 59 -

Πάτησαν γκάζι στο τέλος οι Kebabs!

Σε μια πολλή όμορφη αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό του ΣΕΦ, στα πλαίσια της Development 2 κατηγορίας, οι Milwaukee Kebabs επιβλήθηκαν με 45-59 των Peristeri Nets.
Όμορφο το ξεκίνημα του αγώνα για τις δύο ομάδες με τον Κατσιούλη να ξεχωρίζει με τις ποιοτικές προσπάθειες του στο παρκέ και να οδηγεί τους φιλοξενούμενους στο προβάδισμα από νωρίς στο παιχνίδι, με τον Τζώρτζο να ακολουθεί σε σκοράρισμα και απόδοση, με τους Diarra και Κανή να προσπαθούν για τους γηπεδούχους Nets, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 11-17 υπέρ των Kebabs.
Δύο τρίποντα από Πέτρο Ασπρά και Γιατσιτζόγλου στις αρχές του δευτέρου δεκαλέπτου, με τους Nets να εμφανίζονται βελτιωμένοι σε αυτή την περίοδο και να προσπαθούν να ανατρέψουν την κατάσταση αλλά να μπαίνουν τελικά πίσω στο ημίχρονο με 20-25, καθώς η αστοχία δεν τους βοήθησε για περαιτέρω μείωση του σκορ.
Συρινίδης, Diarra και Γιατζιτζόγλου ανέτρεψαν το σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο (29-28), με τους Πέτρο Ασπρά και Κατσιούλη να απαντούν άμεσα και να μην αφήνουν τους Peristeri Nets να χαρούν για πολύ το προβάδισμα τους, με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 33-37.
Ο Δεσποτάκης άφησε τον οργανωτικό τομέα που ήταν πολύ καλός σε όλο αυτό το διάστημα και ανέλαβε το σκοράρισμα, με τους Nets και μειώνουν ξανά στους δύο, με το ματς να φαίνεται πως θα πάει στον πόντο! Όλα αυτά όμως δεν τα άφησε να συμβούν ο Κατσιούλης, καθώς με απανωτά καλάθια ανέβασε ξανά τη διαφορά στους οχτώ και με τη βοήθεια του Πέτρου και του Αντώνη Ασπρά, έφεραν στους Milwaukee Kebabs το ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 45-59!
Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μάριος Κατσιούλης με 22 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη.
Από πλευράς Peristeri Nets ξεχώρισε ο Chuck Diarra με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, μια ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 λάθη.
Συνολικά οι Peristeri Nets είχαν 10/34 δίποντα, 5/22 τρίποντα, 10/19 βολές, 33 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 13 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 15 λάθη.
Συνολικά οι Milwaukee Kebabs είχαν 15/36 δίποντα, 5/16 τρίποντα, 14/26 βολές, 42 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 10 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 21 λάθη.