77
86ers 22 22 23 10 - 77 -
Poseidonio Warriors 20 17 18 12 - 67 -

Πέρασαν οι 86ers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε αρκετά δυναμικά και για τις δύο ομάδες καθώς τα πολλά καλάθια και οι πολύ καλές επιθέσεις ανέβασαν αρκετά το σκορ το οποίο με το τέλος έφτασε στο 22-20. Οι 86ers ήταν ελαφρώς καλύτεροι και χάρης σε μερικές καλές επιθέσεις κατάφεραν να μπουν μπροστά. Από την άλλη οι Warriors κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ να κοιτάξουν τον αντίπαλο στα μάτια.

Στην συνέχεια οι 86ers συνέχισαν την καλή τους επιθετική πορεία με τους Μουτσέλη και Μισαηλίδη να πετυχαίνουν το ένα καλάθι πίσω από το άλλο δίνοντας έτσι στην ομάδα τους ένα αρκετά καλό προβάδισμα. Οι Poseidonio έχασαν αρκετές ευκαιρίες να πλησιάσουν ακόμα περισσότερο στο σκορ αλλά οι προσπάθειες του Παπαχρήστου ήταν αυτές οι οποίες κράτησαν τις ελπίδες για την νίκη ζωντανές.

Ο Χατζηνικολάου μπήκε και αυτός στην επιθετική εξίσωση των Warriors στο τρίτο δεκάλεπτο στο οποίο έκαναν τα πάντα για να καλύψουν την διαφορά και να πάρουν το κάτι παραπάνω από το παιχνίδι. Αλλά ο Αρίκας και η παρέα του είχαν άλλη άποψη και με ακόμα ένα φανταστικό δεκάλεπτο κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο ρυθμός έπεσε και για τις δύο ομάδες καθώς η κούραση πλέον είχε αρχίσει να παίζει σημαντικό ρόλο , οι 86ers εν τέλη άντεξαν και έτσι έφυγαν και με την νίκη με σκορ 77-67.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Μουτσέλης ο οποίος έκανε Double Double με 16 πόντους και 15 ριμπαόυντ.

Ενώ για τους Poseidonio άξιος αναφοράς είναι ο Νίκος Χατζηνικολάου ο οποίος πέτυχε 20 rπόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

86ers: Καλιάτσος , Γραμματίκας 11 , Συμεωνίδης 2 , Μουτσέλης 16 , Φραγγής 7 (1) , Τσουκαλάς , Μισαηλίδης 23 (4) , Αρικας 18 (1)

Poseidonio Warriors: Δημητρίου 11 , Βενιαμήν 6 , Γιαννάκης , Ταγάρας 3 (1) , Παπαχρήστος 17 (5) , Γιαγκόπουλος 4 (1) , Παπαδόπουλος 6 , Χατζηνικολαου 20 (3)