03/12/2021
Μπεκρίμ Team - - - - - 61 -
Ice Cream Lovers - - - - - 50 -

Πέρασε και απο τους Ice Cream Lovers η Μπεκριμ ΤΕΑΜ

Την 5η αγωνιστική του BPL, ολοκλήρωσε ο αγώνας ανάμεσα σε Μπεκρίμ Team και Ice Cream Lovers. Πιο προετοιμασμένη παρουσιάστηκε η ομάδα του coach P., με άμεσο αποτέλεσμα να καταφέρει να κερδίσει τον αγώνα. 61-50 ήταν το τελικό σκορ με τους «μπεκρήδες» να παίρνουν ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα.

Ισορροπημένο ήταν το 1ο δεκάλεπτο του αγώνα κάτι που το μαρτυράει και το 16-16! 9 πόντους έβαλε για τους γηπεδούχους ο πολύ καλός επιθετικά Φράγκος, ενώ 1 τρίποντο πέτυχε ο Κυριακόπουλος. 7 πόντους με πολλά ριμπάουντ είχε ο «ακούνητος» αμυντικά Π. Βασιλείου για τους Ice Cream Lovers.

Το γκάζι πάτησε η Μπεκρίμ Team στην 2η περίοδο. Εκμεταλλευομένη τον τραυματισμό του Ντούβα, οι «μπεκρήδες» έτρεξαν το γήπεδο και πέτυχαν εύκολα καλάθια. 5 πόντους με 1 τρίποντο είχε ο Κοντογεωργάς, με τον Φράγκο να φτάνει συνολικά τους 13 πόντους. 5 πόντους είχε ο Ντουβίνιο για τους «παγωτατζήδες», αλλά δεν ολοκλήρωσε το δεκάλεπτο και αποχώρησε τραυματίας εξαιτίας ενός τραβήγματος στην γάμπα. 20-10 ήταν το επιμέρους σκορ της περιόδου.

Πολύ αργό ήταν το τέμπο του 3ου δεκαλέπτου. Η κούραση επηρέασε τους παίχτες και των 2 ομάδων με συνέπεια να είναι πιο άστοχοι. 8-9 ήταν το σκορ του δεκαλέπτου. 2 καλάθια είχε ο Κυριακόπουλος για τους γηπεδούχους, ενώ 7 πόντους με 2 τρίποντα ο εξαιρετικός Αγγελής για τους Lovers.

Με την διαφορά στους 9 πόντους, οι «μπεκρήδες» είχαν τον 1ο λόγο για την νίκη και το ροζ φύλλο αγώνα. Μπορεί οι γεμάτοι ελλείψεις Ice Cream Lovers να προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, αλλά ένας Παναγιώτης Βασιλείου (8 πόντοι) δεν φέρνει την άνοιξη.61-50 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα. 3 καλάθια πέτυχε ο Τσερκέζης για λογαριασμό της Μπεκρίμ Team!

Mvp του αγώνα ήταν ο Βασίλης Τσερκέζης με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ (0-3), 5 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 25:33 λεπτά αγώνα. Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παναγιώτης Βασιλείου με 18 πόντους, 15 ριμπάουντ (6-9), 3 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 34:23 λεπτά συμμετοχής.

Σαν σύνολο, η Μπεκρίμ Team είχε 22/47 δίποντα (46,8%), 5/23 τρίποντα (21,7%), 2/4 βολές (50%), 39 ριμπάουντ (11-28), 14 ασίστ, 7 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 7 λάθη. Οι Ice Cream Lovers είχαν 13/38 δίποντα (34,2%), 4/19 τρίποντα (21,1%), 12/19 βολές (63,2%), 40 ριμπάουντ (12-28), 6 ασίστ, 5 κλεψίματα και 11 λάθη.

Μπεκριμ Team(Παπαγεωργίου): Προδρομίδης 2 (7 ριμπ), Κοντογεωργάς 8, Τσερκέζης 10, Γεωργίου 4, Γιαννάτος 7, Φράγκος 17, Κοτσίρης, Κυριακόπουλος 9, Παϊρής 4 (8 ριμπ).

Ice Cream Lovers(Ντούβας): Κόρδας 9, Αγγελής 9 (8 ριμπ), Στεφανάτος 3, Βασιλείου Π. 18 (15 ριμπ), Pedraza Javier, Βασιλείου Δ. 3, Ντούβας 8.

Key player:Ο παράγοντας χ για την Μπεκρίμ Team ήταν ο Θοδωρής Φράγκος, καθώς πέτυσε 17 πόντους!

Τι μας άρεσε: Η χημεία μεταξύ των «μπεκρήδων»!