26/10/2021
Deflections 9 10 8 13 - 40 -
Tebelwolves 12 20 15 13 - 60 -

Περίπατος για τους Tebelwolves!

Σε περίπατο μετέτρεψαν οι Tebelwolves το παιχνίδι με τους Deflections, το βράδυ της Κυριακής, καθώς με πειστική εμφάνιση για 40 λεπτά επικράτησαν εύκολα με 40 – 60.

Το πρώτο δεκάλεπτο κυλούσε με τους Deflections να σκοράρουν με τρίποντα από Νικολαΐδη, Τσαφαντάκη και δίποντο του Κατσαρού και τους Tebelwolves να έχουν ελαφρύ προβάδισμα με πρώτα βιολιά τους Κυριακίδη και Καραγρηγορίου με 5(9-12).

Ο Μαζιώτης μπήκε καυτός για τους γηπεδούχους στην δεύτερη περίοδο με δύο συνεχόμενα καλάθια αλλά η συνέχεια ανήκε στους Λύκους. Ηλιόπουλος, Αδαμόπουλος, Καραγρηγορίου και Μασοκώστας έτρεξαν σερί 0 – 11 με το σκορ να πηγαίνει στο 13 – 23. Οι Deflections προσπαθούσαν να μειώσουν με τρίποντο του Παπακωσταντίνου και βολές, οι Λύκοι όμως με πρωταγωνιστές τους Γεράνιο(4) και Μασοκώστα

, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 19 – 32.

Οι Tebelwolves έδειχναν ασταμάτητοι και στην τρίτη περίοδο και ανέβαζαν συνεχώς την διαφορά! Γεράνιος(4), Καραγρηγορίου (5) και Αδαμόπουλος(4) ηγούνταν στην επίθεση, ενώ οι γηπεδούχοι που έδειχναν να τα έχουν παρατήσει βρήκαν δύο τρίποντα με Νικολαΐδη, Παπακωσταντίνου και ένα καλάθι με τον Μαζιώτη(27-47).

Ο Παντέλος έβαλε το πρώτο καλάθι στην τέταρτη περίοδο αλλά η άμεση απάντηση των φιλοξενούμενων με 5 του Καραγρηγορίου και τρίποντο του Ηλιόπουλου έκαναν το σκορ 29 – 55. Με πέντε λεπτά να απομένουν ακόμα για την λήξη του ματς , Νικολαΐδης με δύο τρίποντα και Βίλιας με 5 πόντους σκόραραν για την γηπεδούχο ομάδα , ενώ τον θρίαμβο για τους Tebelwolves υπέγραψαν Γεράνιος με δίποντο και Κυριακίδης με βολές.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Στέλιος Καραγρηγορίου με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Θωμάς Νικολαΐδης με 13 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Οι Deflections είχαν 10 / 58 δίποντα, 8 / 30 τρίποντα, 4 / 9 βολές, κατέβασαν 38 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 5 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 12 λάθη.

Οι Tebelwolves είχαν 18 / 39 δίποντα, 5 / 24 τρίποντα, 9 / 13 βολές, κατέβασαν 46 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 8 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 13 λάθη.

Deflections(Σκανδάλης): Κατσαρός 4, Σκανδάλης, Τσαφαντάκης 3, Μαράντος 1 (6ρ.), Νικολαΐδης 13, Βίλιας 5 (6ρ.), Μαζιώτης 6 (7ρ.), Μενδρινός 1, Παπακωσταντίνου 7.

Tebelwolves (Καραγρηγορίου):  Καραγρηγορίου 20 (10ρ.), Ηλιόπουλος 10, Μασοκώστας 7, Αδαμόπουλος 6, Καρπούζος (7 ρ.), Κυριακίδης 9(8ρ.), Γεράνιος 8(11ρ.).

Τι μας άρεσε: Η διάθεση των Tebelwolves από την αρχή του αγώνα!