13/05/2023
Monstars 17 15 6 20 - 58 -
Sintrim Team 13 11 26 18 - 68 -

Πέτυχε την ανατροπή η Sintrim Team!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με αμοιβαίες επιθέσεις από τις δύο ομάδες. Οι Monstars επέδειξαν απίστευτη άμυνα και ακρίβεια στη σκοράριση, οδηγώντας το σκορ σε 17-13 υπέρ τους. Οι παίχτες των Monstars μπόρεσαν να κρατήσουν την διαφορά την ίδια στιγμή που η Sintrim Team δεν μπόρεσε να πετύχει τα καλάθια που ήθελε.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Monstars συνέχισαν να ενισχύουν την προσπάθειά τους. Οι ασίστ και οι ευστοχίες από το τρίποντο ήταν οι κύριοι λόγοι που το σκορ ανέβηκε σε 32-24. Ο Στράντζαλης έκανε εντυπωσιακές κινήσεις και σκόραρε με ευκολία, ενώ ο Αγατσιώτης βοήθησε σε μεγάλο βαθμό. Οι Sintrim χάρης στην μεγάλη αστοχία τους θα μείνουν και πάλι πίσω με τον Νίκο Τερζίδη να προσπαθεί για το καλύτερο.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μεγάλη ένταση και αποφασιστικότητα από την Sintrim Team. Οι παίχτες Τερζίδης, Λιβέρης και Μεγαλόπουλος επέδειξαν εξαιρετικές δεξιότητες στην επίθεση και στην άμυνα, καταφέρνοντας να ανατρέψουν το σκορ υπέρ της ομάδας τους. Με ακρίβεια στα σουτ και εξαιρετικό συνεργατισμό, η Sintrim Team κατέγραψε ένα εντυπωσιακό 6-26 στο τρίτο δεκάλεπτο.

Με την είσοδο στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Monstars ήταν αναγκασμένοι να απαντήσουν στην επιθετική πίεση της Sintrim Team. Ο Αργυρίου με τον Στράντζλη προσπάθησαν να καλύψουν την διαφορά αλλά το πάθος των Sintrim δεν τους επέτρεψαν να πάρουν το κάτι παραπάνω και έτσι η Sintrim Team έφυγε με την νίκη με τελικό σκορ 58-68.

Ο πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Νίκος Τερζίδης ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Για τους Monstars πρωταγωνιστής είναι ο Αντώνης Αγατσιώτης ο οποίος έκανε ένα φοβερό double double με 13 πόντους και 23 ριμπάουντ.

Monstars: Αργυρίου 10 (2) , Αγατσιώτης 13 , Πετάβρατζης 6 , Στράντζαλης 17 (2) , Καντζαρίδης 8 , Κωνσταντίνου 2 , Νικολαΐδης 2

Sintrim Team: Καρακώστας , Τερζίδης Ν. 25 (2) , Λιβέρης 13 (3) , Τουρόγλου 5 (1) , Σαλαβάτης 6 , Τερζίδης Σ. , Μεγαλόπουλος 14 (2) , Σταυρίδης 2 , Μεταξούδης , Γιολβάνης 3 (1)