40
Puebla BC 21 16 15 18 - 70 -
Coble 7 9 16 8 - 40 -

Πήραν εύκολα την νίκη οι Puebla!

Οι Puebla ξεκίνησαν το παιχνίδι με πολλή ενέργεια και ένταση, έχοντας στη διάθεσή τους δύο από τους καλύτερους παίχτες τους, τον Σουρμελίδη και τον Καριοφύλλη. Οι Coble, από την άλλη πλευρά, πίεσαν τους Puebla από την αρχή, προσπαθώντας να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις προσπάθειες των Coble , το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με ένα σκορ 21-7 υπέρ των Puebla.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Puebla συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι, επιτρέποντας στους Coble να σκοράρουν μόνο 9 πόντους. Ο Σουρμελίδης, ήταν σε εξαιρετική φόρμα καιχάρης στα συνεχόμενα τρίποντά του συνέβαλε σημαντικά στο να διατηρήσει η ομάδα του το προβάδισμά της. Στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 37-16 υπέρ των Puebla.

Καθώς προχωρούσε το τρίτο δεκάλεπτο, οι Coble κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στους πόντους, αλλά οι Puebla συνέχισαν να παίζουν σκληρά και δεν τους άφησαν να πλησιάσουν περισσότερο. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οι Puebla διατηρούσαν το προβάδισμά τους στους πόντους και είχαν ελπίδες για να κερδίσουν τον αγώνα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Puebla ήθελαν να τελειώσουν την υπόθεση νίκη και να φύγουν με την μεγαλύτερη διαφορά που μπορούσαν. Έτσι πετυχαίνοντας το ένα καλάθι πίσω από το άλλο και την πολύ καλή τους άμυνα πήραν εν τέλη την νίκη με τελικό σκορ 70-40.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Σουρμελίδης ο οποίος πέτυχε 32 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Coble πρωταγωνιστής είναι ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος πέτυχε double double με 18 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Puebla BC: Γκιουλέκας 8 , Πάχτας , Αλεξανδρίδης , Χασεκίδης 8 (2) , Σουρμελίδης 32 (9) , Καριοφύλλης 20 (1) , Καπετανιος 2

Coble: Τζιούφας , Κοντογιώργος , Παπίας 9 , Ντίσλης 18 , Τσιότρας , Γουναρόπουλος 4 , Κεφαλάς , Κυριακόπουλος , Τσακμάκας 9 (3) , Παπανικολάου , Ζωγραφάκης