27/01/2020
Paraliers 18 8 10 14 - 50 -
Athens Pistols 16 19 13 14 - 62 -

Πήραν τη νίκη οι Athens Pistols!

Σε ένα παιχνίδι με πολλές όμορφες φάσεις και καλό ρυθμό, οι Athens Pistols πήραν το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στους Paraliers, με 50-62, στα πλαίσια της Master κατηγορίας!
Καλύτερο το ξεκίνημα του αγώνα για τους γηπεδούχους Paraliers, με τον Τσαγκάνη να ξεκινάει ευστοχος, έχοντας για αντίπαλο δέος τον Σαμουήλ, που με 8 πόντους βγήκε μπροστά και κρατούσε τους Athens Pistols κοντά στο σκορ, με το 18-16 να είναι το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου.
Άστοχες οι δύο ομάδες στο πρώτο πεντάλεπτο της δεύτερης περιόδου, με τη συνέχεια να είναι πολύ καλύτερη με τον ενεργητικό Καρνάβα να σκοράρει, τους Σαμουήλ και Χριστιανόπουλο να ακολουθούν και το ημίχρονο έκλεισε στο 26-35.
Χωρίς σκορ το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, με τους Paraliers να σκοράρουν μόνο δύο πόντους μέχρι τα πρώτα πέντε λεπτά. Τριανταφύλλου,Περσεμάτης, Ρούσσος και Στρατάκης σκόραραν στη συνέχεια με ένα ισορροπημένο διάστημα μέχρι τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου να ακολουθεί, με το σκορ να είναι 36-48.
Το προβάδισμα των 10-13 πόντων ήταν σταθερά η απόσταση ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους Paraliers του Περσεμάτη να προσπαθούν, αλλά τους Pistols να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα, με τον Καρνάβα να είναι φοβερός και μαζί με τον Σαμουήλ να οδηγούν στη νίκη τους Athens Pistols, με 50-62.
Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Σαμουήλ με 20 πόντους, 3 ριμπάουντ, μια ασίστ και ένα κλέψιμο.
Από πλευράς Paraliers ξεχώρισε ο Κώστας Τσαγκάνης με 7 πόντους, 9 ριμπάουντ και ένα κόψιμο.
Συνολικά οι Paraliers είχαν 16/52 δίποντα, 3/ 17 τρίποντα, 9/17 βολές, 47 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και 10 λάθη.
Συνολικά οι Athens Pistols είχαν 16/47 δίποντα, 9/36 τρίποντα, 3/7 βολές, 47 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 9 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 4 λάθη.