06/06/2022
Gunners 11 19 15 21 10 76 -
Buzzer Eaters 11 21 22 13 4 70 -

Πήραν την ματσάρα στην παράταση οι Gunners!

Το απόγευμα του Σαββάτου 4 Ιουνίου στο Baketaki Arena, σε ένα χορταστικό ματς με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ και το ματς να κρίνεται στην παράταση, οι Gunners επικράτησαν με 76 – 70 απέναντι στους Buzzer Eaters.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες έψαχναν να βρουν τα πατήματα τους, με το σκορ να είναι ισόπαλο 11 – 11. Ραυτόπουλος και Κωστακιώτης με τρίποντα ξεχώρισαν για τους Gunners, ενώ τους Eaters κουβαλούσαν Βλαχοθανάσης, Δρούγκας με 4 έκαστος και Ρίζος με τρίποντο.

Το δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ήταν χορταστικό και γεμάτο από σκορ και θέαμα, με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 30 – 32. Ο Ρίζος πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα των Eaters με 7 πόντους, με Δεδεμάδη με 6 να ακολουθεί και Ζαννιά, Βουνισέα να βάζουν από ένα τρίποντο. Για τους Gunners, ο Κωστακιώτης πυροβολούσε από την περιφέρεια με δύο τρίποντα, με τον Ακουμιανάκη να έχει επίσης 6 πόντους.

Στην τρίτη περίοδο, οι Buzzer Eaters είχαν έναν Ζαννιά από άλλο πλανήτη με τέσσερα τρίποντα και με την βοήθεια του Ρίζου που πέτυχε 7, ξέφυγαν 45 – 53. Για τους Gunners, ο Ραυτόπουλος ήταν σε εξαιρετική κατάσταση με 7 πόντους, με τον Ακουμιανάκη να πετυχαίνει 4 και τον Κωστακιώτη, ένα τρίποντο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ακουμιανάκης πήρε από το χέρι τους Gunners με 10 πόντους και απίστευτη ενέργεια , έχοντας βοήθειες από τα τρίποντα των Καραμπέτσου και Ραυτόπουλου. Στην αντίπερα όχθη, ο Ζαννιάς ήταν μπροστάρης με 5 πόν