10/10/2023
Stefanina Timberwolves 26 16 17 22 - 81 -
Δεν έχει 26 23 22 23 - 94 -

Πήραν την νίκη οι Δεν Εχει!

Πρώτο δεκάλεπτο και τρομερό ξεκίνημα από τις δύο ομάδες μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι. Με τρομερό σερί και από τις δύο ομάδες με τους μεν Stefanina  να βρίσκουν τον δρόμο προς το καλάθι σκοράροντας ένα σερι καλαθιών. Από την άλλη, οι Δεν Εχει απάντησαν σε αυτά τα καλάθια και έφεραν το ματς στα ίσια με τελικό σκορ πεεριόδου 26-26.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες συνέχισαν με τον ίδιο ρυμθό μπαίνοντας πολύ δυνατά. Οι Stefanina με τους Simovic και τους Καλλιώρα σε τρομερή φόρμα οδηγούσαν την ομάδα στην επίθεση. Από την άλλη οι Δεν Εχει με τους Μυλωνά Γ. και τον Μυλωνά Ν. κατάφεραν να φέρουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ την ομάδα τους με τελικό σκορ ημιχρόνου 42-49.

Τρίτη περίοδος και οι ομάδες σε ένα δυνατό παιχνίδι συνέχισαν τις μάχες για την νίκη. Οι Stefanina με τους Χουρδάκη και Τσακαλαιδη να ευστοχούν στην αντίπαλι περιοχή κράτησαν την ομάδα τους ζωντανή στο παιχνίδι, χωρίς να καραφέρουν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ. Οι Δεν Εχει συνέχισαν να κρατούν τα ηνία του σκορ, με τους Αλβανό και Λάμπρου να βοηθούν σε μεγάλο βαθμό την ομάδα σε αυτο, με τελικό σκορ περιόδου 59-71.

Τελευταία περίοδος και  οι ομάδες συνέχισαν να κυνηγούν με πονα μένουν ζωντανοί μέχρι το τέλος χωρίς να καταφέρνουν να ανατρέψουν το σκορ. Από την άλλη, οι Δεν Εχει κατάφεραν να πάρουν την νίκη μετά από ένα τρομερό παιχνιδι με τελικό σκορ 81-94.

MVP αναδείχθηκε ο Μυλωνάς Γεώργιος με 30 πόντους και 5 ριμπάουντ

Από τους Stefanina ξεχώρισε ο Simovic Mladen με 25 πόντους και 21 ριμπάουντ

Stefanina Timberwolfs: Simovic 25, Αλεπάκης 2, Καλλιώρας 34, Χουρδάκης 10, Τσακαλαίδης 10, Αλβανός

Δεν Εχει: Μυλωνάς Γ. 30, Μυλωνάς Ν. 26, Κοντολέων 2, Σαλασάσογλου, Βαβρίτσας 6, Αλβανός 10, Οικονόμου 4, Λάμπρου 10, Βασιλάκης 6

Τι μας άρεσε: το πάθος τον δύο ομάδων για νίκη και το υψηλό σκορ του παιχνιδιού!