02/10/2022
Space Jam 4 8 8 9 - 29 -
Gran Camaria 16 22 19 28 - 85 -

"Piece of cake", για τα Gran Camaria!

Τα Gran Camaria είχαν εύκολο απόγευμα στο κλειστό του Αγίου Νικολάου, όπου επικράτησαν 29-85 ενάντιων της Space Jam  . Τα Gran Camaria πήραν την δεύτερη συνεχομένη νίκη τους στο πρωτάθλημα και θέτουν σημαντική υποψηφιότητα για Playoff από τα πρώτα κιόλας ματς!

Δυνατό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο για τα Gran Camaria, τα οποία δεν αφήσαν πολλά περιθώρια στην Space Jam από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Με τον Σακελλαρίου να έχει 5 πόντους και τον Παπάζογλου να έχει 4 πόντους, πήραν εξ αρχής ένα προβάδισμα 12 πόντων, 4-16 .Η Space Jam προσπαθούσε να βρει λύσεις στην άμυνα και στην επίθεση, ωστόσο

οι 4 πόντοι από Ερρίπη και Αλεξανδρή δεν ήταν αρκετοί.

Στην δεύτερη περίοδο δεν αλλάξαν και πολύ τα πράγματα, με τα Gran Camaria να πετυχαίνουν 22 πόντους, με τον Μαργέτη να έχει τους 11 από αυτούς. Για τους αντιπάλους, ο Μαυροσκότης είχε 6 πόντους και έτσι έκλεισε το ημίχρονο, με σκορ 12-38 .

Στην τρίτη περίοδο η Space jam προσπάθησε να ανεβάσει ταχύτητα, με τον Γιακουμή να φτάνει τους 6 πόντους. Η προσπάθεια δεν ήταν βέβαια αρκετή, καθώς τα Gran

Camaria είχαν αρχίσει να ζεσταίνονται για τα καλά, με τον Μαργέτη να φτάνει τους 13 πόντους, και τον Τσακανίκα τους 10 βρέθηκαν. Σκορ τρίτης περιόδου, 20-57.

Το τελευταίο δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα των Space jam να παλεύει, χωρίς να προσδοκεί κάτι. Τα Gran Camaria με τον Γουναρίδη να έχει 12 πόντους και τους Τσακανίκα - Περγούλη από 10 πόντου,ς πήραν την δεύτερη μεγάλη νίκη τους με 29-85 .Ο Μαυροσκότης με 9 πόντους και ο Γιακουμής με 8, ήταν αυτοί που ξεχώρισαν από τους Space jam.