31/01/2023
Terroristas 17 10 7 16 - 50 -
Beerokoillers 2 14 21 11 - 46 -

Πήγαν και γύρισαν οι Terroristas!

Αρκούν δύο δεκάλεπτα; Αρκούν! Έτσι φαίνεται λοιπόν για τους Terroristas οι οποίοι επιβλήθηκαν  των Beerokoillers με το τελικό 50-46, με ένα καταπληκτικό πρώτο και τέταρτο δεκάλεπτο να τους χαρίζουν το ροζ φύλλο αγώνα!

Οι Δημητριάδης, Λίτινας και Στέφος... ζέσταναν την αναμέτρηση γρήγορα γρήγορα, με τους Terroristas να είναι καταπληκτικοί σε άμυνα και επίθεση, κλείνοντας την πρώτη περίοδο με το υπέρ τους 17-2 και τους Beerokoillers να είναι εκτός ρυθμού αγώνα και άστοχοι.

Άλλη ομάδα οι φιλοξενούμενοι, με Καπελλέ και Κοσμαδάκη να παίρνουν πάνω τους την κατάσταση  μειώνοντας το σκορ και κυρίως βελτιώνοντας την εικόνα τους κατά πολύ, με το ημίχρονο να κλείνει στο 27-16 και το ματς να έχει ακόμα πολύ... ψωμάκι!

Ο Λιακόπουλος αποτέλεσε ίσως το σημαντικότερο παράγοντα και στα δύο μέρη του παρκέ για τη μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους, με τον Κατσίκη να... κολλάει δύο τρίποντα από την κορυφή και να ισοφαρίζει λίγο πριν τη λήξη της περιόδου, η οποία έκλεισε στο 34-37 από τρίποντο του Κεφαλά. Μιλάμε για "ματσάρα"!

Η τελευταία περίοδος ήταν συγκλονιστική, με τους Terroristas να βρίσκουν μεγάλα σουτ από Τσιαούση και Λίτινα, να καταθέτουν ψυχή και να παίρνουν ξανά τα ηνία του αγώνα, με τον πίνακα του σκορ να δείχνει το τελικό 50-46 και τους Beerokoillers να μένουν με τη... γλυκά των δύο καταπληκτικών δεκαλέπτων που έκαναν (2ο και 3ο), τα οποία όμως δεν ήταν αρκετά για να τους χαρίσουν τη νίκη!

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημοσθένης ο Στέφος με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, Μις ασίστ, 4 κλεψίματα και 4 λάθη. Από Beerokoillers ξεχώρισε ο Απόλλωνας ο Λιακόπουλος με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, ένα κόψιμο και 3 λάθη.

Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 9/36 δίποντα, 5/23 τρίποντα, 17/28 βολές, 45 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 9 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 14 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 12/35 δίποντα, 6/28 τρίποντα, 4/8 βολές, 40 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 12 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 15 λάθη.

Terroristas (Καρνάβης): Βατικιώτης, Κονοφάος, Λίτινας 9, Παπαδημητρίου 23, Παπαπαναγιώτου, Στέφος 14, Τσιαούσης 4.

Beerokoillers (Μανδηλαράς): Αχιλέ, Καπελλές 7, Κατσίκης 6, Κεφαλάς 6, Κοσμαδάκης 5, Λιάγκος, Λιακόπουλος 13, Μανδηλαράς Δ. 2, Μανδηλαράς Κ. 7, Ψαλτόπουλος.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα της αναμέτρησης!