25/09/2022
Ageli B.C. 10 11 7 22 - 50 -
Brotherhoops 16 17 13 15 - 61 -

Πιο δυνατοί οι Brotherhoops!

Την Κυριακή το βράδυ 25 Σεπτεμβρίου στο Μαζαράκη, οι Brotherhoops είχαν τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν δίκαια στην επικράτηση με 50 – 61 απέναντι στην Αγέλη, ξεκινώντας με το δεξί τον δεύτερο όμιλο της D2.

Με το μαχαίρι στα δόντια μπήκαν οι Brothers στο πρώτο δεκάλεπτο και με μπροστάρηδες τους Κωτσάκη- Μασάχο με 5 πόντους και τρίποντο του Χάλαρη, είχαν προβάδισμα με 10 – 16. Για την Αγέλη, ξεχώρισαν Κεχαγιόγλου και Χατζής με 4 πόντους έκαστος .

Στο ίδιο έργο θεατές ήμασταν και στην δεύτερη περίοδο, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να μειώσουν με πρώτο βιολί τον Χατζή με 5 πόντους και τους φιλοξενούμενους να κρατούν το προβάδισμα με ηγέτη στην επίθεση τον Κωτσάκη με 8 πόντους και τον Μασάχο να ακολουθεί με 4,για το 21 – 35.

Οι Brotherhoops επιβεβαίωναν την ανωτερότητα τους και στην τρίτη περίοδο και με πρώτα βιολιά τους Κωτσάκη με 5 και Μασάχο με 4, έκαναν το 28 – 46. Για την Αγέλη, διασώθηκε ο Κεχαγιόγλου με 3 πόντους και από ένα καλάθι πέτυχαν Κοκόσης και Χατζής.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης με το δίδυμο Κεχαγιόγλου με 12 και Χατζή με 10 πόντους να κάνουν πράγματα και θαύματα στην επίθεση, αλλά οι φιλοξενούμενοι με πρώτα βιολιά τους Μπερνίτσα και Κωτσάκη με 4 πόντους έκαστος,κράτησαν το υπέρ τους σκορ, με το τελικό 50 – 61 να γράφετε στον φωτεινό πίνακα του γηπέδου.

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Απόστολος Μασάχος με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αντώνης Κοκκόσης με 6 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Η Ageli είχε 16/39 δίποντα, 4/26 τρίποντα, 6/9 βολές, κατέβασε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, έκλεψε 12 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 7 λάθη.

Οι Brotherhoops είχαν 18/46 δίποντα, 7/22 τρίποντα, 4/7 βολές, κατέβασαν 51 ριμπάουντ, μοίρασαν 12 ασίστ, έκλεψαν 8 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 11 λάθη.

Ageli(Κοντογιάννης ): Βασιλόπουλος 2, Γλύκας, Δημητρός, Κοκκόσης 6(6ρ.), Κολτσινάκου, Κωσταράς, Τριανταφύλλου 5, Χατζής 20, Στεφανόπουλος, Κεχαγιόγλου 17.

Brotherhoops(Τσουλάτης): Βιτανόπουλος 4, Α. Βουγάς 7, Μ. Βουγάς 0, Ζαχαρόπουλος 2, Κωτσάκης 26, Μήσιος, Μπερνίτσας 6, Τζεβελέκος 1, Χάλαρης 3(9ρ.), Μασάχος 12(8ρ.).

Τι μας άρεσε: Το πολύ δεμένο σύνολο που εμφάνισαν στο παρκέ οι Brotherhoops.