16/01/2024
EAGLES 7 18 15 20 - 60 -
BEER & ROLL 9 13 8 4 - 34 -

Πήραν "φορά" στο δεύτερο ημίχρονο οι Eagles και έφτασαν σε εύκολη νίκη

Eagles και Beer&Roll τέσταραν τις δυνάμεις τους στο Πάρκο σε μια αναμέτρηση που αναμενόταν να είναι αρκετά ενδιαφέρουσα. Μετά από ένα ωραίο πρώτο ημίχρονο, όπου οι δύο ομάδες ήταν κοντά, οι Eagles κατάφεραν να ξεφύγουν και να επικρατήσουν με το ευρύ 60-34 κάνοντας μια από τις καλύτερες εμφανίσεις τους.

Στην αρχή του ματς, ο ρυθμός ήταν πολύ χαμηλός με τους παίκτες να ευστοχούν με το.. σταγονόμετρο. Οι Beer&Roll τελείωσαν το δεκάλεπτο στο +2 (7-9). Στη συνέχεια, οι Eagles κατάφεραν να βελτιώσουν αισθητά την εικόνα τους και πήραν το προβάδισμα αμέσως. Με επιμέρους 18-13 στη δεύτερη περίοδο, πήγαν προηγούμενοι με 25-22 στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, όσες προσπάθειες είχαν κάνει έως τότε οι Beer&Roll, χάθηκαν. Οι Eagles άρχισαν να παίζουν τρομερό μπάσκετ, δημιουργώντας Blackout στους αντιπάλους τους. Έτσι, άρχισαν σταδιακά να ανεβάζουν τη διαφορά σε απαγορευτικά πλέον επίπεδα ως προς κάποια ανατροπή. Κάνοντας ένα σερί 35-12 στις δύο τελευταίες περιόδους, έφτασαν σε μια εμφατική νίκη με σκορ 60-34.