21/07/2021
Δεν έχει 11 21 22 19 - 74 -
Windy Bulls 17 14 25 23 - 79 -

Πήραν την νίκη οι Windy Bulls!

Ξεκίνησαν νευρικά το παιχνίδι οι δύο ομάδες με τους Windy Bulls να είναι πιο εύστοχοι στα μακρινά σουτ παίρνοντας ένα μικρό προβάδισμα. Ο Χαιρόπουλος πέτυχε πέντε πόντους ευστοχώντας σε ένα μεγάλο τρίποντο και ο Καμπέρης είχε τέσσερις πόντους για τους φιλοξενούμενους. Οι δεν έχει προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ με τον Νίκο Μυλωνά να πετυχαίνει έξι πόντους διαμορφώνοντας το 11-17.

Στη δεύτερη περίοδο οι Δεν Έχει μπήκαν πιο δυνατά στο γήπεδο μειώνοντας την διαφορά και περνώντας μπροστά στο σκορ με 32-31. Για τους γηπεδούχους ο Νίκος Μυλωνάς πέτυχε εννέα πόντους και ο Ευθύμης Λάμπρου  οχτώ, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Τσιγαρίδας είχε έξι πόντους και και ο Χαιρόπουλος  τέσσερις.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Windy Bulls έκαναν την αντεπίθεση τους με τον Τσιγαρίδα να είναι σε εξαιρετική μέρα και να πετυχαίνει εννέα πόντους και να έχει σημαντικές βοήθειες στην επίθεση από τον Δαγκλή. Οι Δεν Έχει προσπαθούσαν να μείνουν κοντά στο σκορ και το κατάφεραν με τον Ευθύμη Λάμπρου και τον Γιώργο Μυλωνά που είχαν από εφτά πόντους και τον Νίκος Μυλωνά που πέτυχε οχτώ πόντους διαμορφώνοντας το 54-56.

Στην τελευταία περίοδο οι Windy Bulls ολοκλήρωσαν την αντεπίθεση τους παίζοντας πολύ καλή άμυνα και κατάφεραν να κερδίσουν με 74-79. Ο Τσιγαρίδας ήταν σε εξαιρετική κατάσταση πετυχαίνοντας 16 πόντους και με την βοήθεια του Χοπτερίδη οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη. Ο Νίκος Μυλωνάς προσπάθησε να απαντήσει πετυχαίνοντας 13 πόντους αλλά δεν είχε πολλές βοήθειες από τους συμπαίκτες του.

Δεν Έχει: Γιώργος Μυλωνάς 11 (1τρ.), Κοντολέων 4, Αλβανός 3 (1τρ.), Παπαδόπουλος 0, Σαλασασόγλου 2, Σωτήρης Λάμπρου 0, Ευθύμης Λάμπρου 19 (1τρ.), Οικονόμου 0, Νίκος Μυλωνάς 34 (5τρ.), Βαβρίτσας 1

Windy Bulls: Δαγκλής 13 (1τρ.), Πρεβενάς 8 (2τρ.), Χοπτερίδης 7, Ποζίνης 2, Καμπέρης 5 (1τρ.), Χαιρόπουλος 14 (1τρ.), Τσεπνίδης 2, Τσιγαρίδας 28 (2τρ.)

Τι μας άρεσε: Ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να παλεύουν μέχρι το τέλος για την νίκη.