24/01/2024
Leathal Pistols 11 22 23 28 - 84 -
Basketόσαυροι 21 26 32 16 - 95 -

Πήραν την πρόκριση με εξαιρετική εμφάνιση οι Basketόσυαροι!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι Basketόσαυροι εντυπωσίασαν με μια συναρπαστική εμφάνιση. Οι παίχτες της ομάδας, με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Παπανικολάου, Τσαβλίδη και Χατζηϊωάννη κατάφεραν να καταλάβουν πλήρως τον έλεγχο του αγώνα. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Basketόσαυρους να οδηγούν με 9-29.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος με το τέμπο να παραμένει υψηλό και από τις δύο ομάδες. Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Leathal Pistols δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον εκρηκτικό ρυθμό των Basketόσαυρων. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 33-47 υπέρ των Basketόσαυρων αναδεικνύοντας την ισχυρή τους ομάδα και τις ανεπανάληπτες συνεργασίες τους.

Μπαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο και στην τρίτη περίοδο οι Basketόσαυροι συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους και να διευρύνουν το προβάδισμα τους στο σκορ με 56-79. Οι Leathal Pistols δεν κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και το τέλος της τρίτης περιόδου τους βρήκε με την πλάτη στον τοίχο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, παρά τις προσπάθειες των Leathal Pistols να επανέλθουν, οι Basketόσαυροι κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κατακτήσουν τη νίκη με σκορ 84-95. Οι παίκτες Γιαχανατζής και Γκοτζαμάνης των Leathal Pistols παρουσίασαν εντυπωσιακές επιδόσεις, αναγνωρίζοντας την αξιοθαύμαστη προσπάθειά τους ακόμη και σε αντίθεση με το αποτέλεσμα.

MVP του αγώνα είναι ο Τάσος Τσαβλίδης ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Leathal Pistols είναι ο Πέτρος Γκοτζαμάνης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 20 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ.

Leathal Pistols: Γαλής 12(4), Γιαγκόπουλος 9(1), Γιαχανατζής 13(3), Γκοτζαμάνης 20, Ιωαννίδης, Καραγιαννιώτης 2, Καραγκιαούρης 13, Μαρκόπουλος, Μιχέλης 15, Παράσχος, Πρωτογερόπουλος

Basketόσαυροι: Αικατερίνης 3, Γαρδάνης 6(2), Παπανικολάου 19(5), Πρεβενάς, Ρήγας, Στράντζαλης 14(2), Τσαβλίδης 25(5), Τσεπνίδης, Τσιγαρίδας 6(1), Χατζηϊωάννης 22(2)