29/06/2021
Fat Ballers 21 22 25 22 - 90 -
Zeus Pylaias 16 16 17 21 - 70 -

Πήραν το διπλό οι Fat Ballers!

Ο Ζευς Πυλαίας το πάλεψε και παρά το πολύ καλό μπάσκετ που έπαιξε, δε τα κατάφερε τελικά απέναντι στους Fat Ballers.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά από την αρχή και για τις δύο ομάδες. Στο πρώτο δεκάλεπτο ανέλαβε ο Τέγος από πλευράς γηπεδούχων πετυχαίνοντας οκτώ πόντους με δύο τρίποντα. Από τους Fat Ballers που είχαν μεγαλύτερο πλουραλισμό στο σκοράρισμα, o Χατζηβρέττας πέτυχε πέντε πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 16-21.

Στη δεύτερη περίοδο δεν άλλαξαν και πολλά. Ο Μπατσίλας πέτυχε τέσσερις πόντους για τον Ζευ παράλληλα όμως αρκετοί συμπαίκτες του έγραψαν το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερ. Από τους Fat Ballers ο Καραγιαννίδης πέτυχε πέντε πόντους και ο Τσιτσινάκης τέσσερις. Σκορ περιόδου 16-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι το πάλεψαν αλλά οι Fat Ballers αντιστάθηκαν με αποτέλεσμα. Ο Κατεμίδης πέτυχε δύο τρίποντα για τους Πυλαιώτες ενώ οι Χατζηβρέττας και Καραγιαννίδης έξι και πέντε πόντους αντίστοιχα. Σκορ περιόδου 17-25.

Στο τεέυταίο δεκάλεπτο είχε ήδη χτιστεί η διαφορά και παρά τις προσπάθειες των παικτών του Ζευ, οι Fat Ballers δεν ανησύχησαν. Οκτώ πόντοι με δύο τρίποντα για τον Θεοδώρου από τη μία και πέντε πόντοι από τους Καραγιαννίδη και Τσιτσινάκη αντίστοιχα. Τέλος αγώνα και η πολυπόθητη νίκη ήρθε για τους Fat Ballers.

Ζευς Πυλαίας: Σακελλαρίδης 3, Κατεμίδης 14(4), Καραγιαννίδης 6, Πασχαλούδης 2, Κουτσογιάννης 5, Θεοδώρου 11(2), Μπατσίλας Δ. 6, Μπατσίλας Θ. 9, Τέγος 14(2)

Fat Ballers: Χατζηβρέττας 17(3), Μουστόπουλος 8(2), Μπίκης, Καραγιαννίδης 19(2), Τσιτσινάκης 13(1), Εδιρνέλης 8(2), Καδής 13(1), Καλονικίδης 8, Παπαστεφάνου 4

Τι μας άρεσε: Το πολύ ποιοτικό μπάσκετ και οι εξαιρετικές φάσεις που είδαμε από τις δύο ομάδες.