10/04/2024
Milgyraki Bucks 26 23 25 11 - 85 -
Stefanina Timberwolves 18 19 22 19 - 78 -

Πήραν το πρώτο ματς της σειράς οι Milgyraki Bucks!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Milgyraki Bucks. Οι Χαρμάνας, Σταμολάμπρος και Δεμίρης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Milgyraki Bucks να έχουν το προβάδισμα με 26-18.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Milgyraki Bucks επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Χαρμάνα, Σταμολάμπρο και Δεμίρη, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 49-37.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των Milgyraki Bucks. Παρόλο που οι Βαχτσεβάνος και Καλλιώρας προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι Milgyraki Bucks ήταν ανίκητοι. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι Stefanina Timberwolves δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Milgyraki Bucks να κερδίζουν τον αγώνα με 85-78.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 13 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Stefanina Timberwolves είναι ο Σταύρος Βαχτσεβάνος ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 10 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Milgyraki Bucks: Δεμίρης 17(2), Κούτρης 5(1), Οφθαλμίδης 6, Παττάκος 3, Σπυριδόπουλος 2, Σταμολάμπρος 14(2), Τράσκας 7, Τσαχουρίδης 15(5), Χαρμάνας 13, Χατζηνικολάου 3(1)

Stefanina Timberwolves: Βαχτσεβάνος 10(2), Γούσιος 2, Καλλιώρας 40(1), Μαυρουδής 10, Τσακαλαΐδης 5(1), Χουρδάκης 11(3)