05/04/2024
Miami Eat 5 14 8 9 - 36 -
Sky is the limit 9 13 20 15 - 57 -

Ποιος να σταματήσει τους Sky Is The Limit!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη ένταση και ανταγωνισμό. Και οι δύο ομάδες έδειξαν σθεναρότητα στην άμυνα, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 5-9 υπέρ των Sky Is The Limit. Οι παίκτες Χατζηβακαλελης και Χαλεπλής των Miami Eat προσπάθησαν να δώσουν τον ρυθμό στην ομάδα τους, αλλά οι αντίπαλοί τους αντέδρασαν αποτελεσματικά.

Η ανταγωνιστική φύση του αγώνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια. Οι Sky Is The Limit παρέμειναν ελαφρώς μπροστά στο σκορ, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με 19-22. Οι Καραδήμος, Τσάνης και Δημήτρης Λεφάκης αναδείχθηκαν ως κομβικοί παίκτες για την ομάδα των Sky Is The Limit, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο του αγώνα.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αναμφίβολα το καθοριστικό σημείο του αγώνα. Οι Sky Is The Limit κατάφεραν να κάνουν μια εντυπωσιακή επίθεση, αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα στο σκορ. Μετά από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 27-42 υπέρ των Sky Is The Limit. Οι παίκτες των Miami Eat προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η δυναμική επίθεση των αντιπάλων τους άφησε πίσω.

Καθώς το τέταρτο δεκάλεπτο προχωρούσε, οι Sky Is The Limit συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους. Οι προσπάθειες των Χατζηβακαλελης και Χαλεπλής των Miami Eat δεν ήταν αρκετές για να ανατρέψουν το ματς. Με το τέλος του αγώνα, το σκορ ήταν 36-57 υπέρ των Sky Is The Limit.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Δημήτρη Λεφάκη ο οποίος πέτυχε 8 πόντους , πήρε 6 ριμπάουντ και έκλεψε 4 φορές την μπάλα.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Miami Eat είναι ο Διονύσιος Χατζηβακαλελης ο οποίος πέτυχε Double Double με 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Miami Eat: Θεοδουλίδης 1 , Σπυρίδης 3 , Χατζηβακαλελης 14 (1) , Χαλεπλής 12 (1) , Γιαμουκης 6 (2) , Αποστόλου

Sky Is The Limit: Καρυοφύλλης 3 (1) , Νάσκος 5 , Λεφάκης Α. 8 (2) , Τσάνης 11 (1) , Πίτσος , Λεφάκης Δ. 8 (2) , Καλαϊτζής 2 , Καραδήμος 11 , Κοτζαδάμης 9