22/12/2022
Anonymous BC 15 12 10 21 - 58 -
Basket Maniacs 18 11 6 12 - 47 -

Ποιος θα σταματήσει τους Anonymous;

Οι Anonymous έστω και αν δεν έκαναν και το καλύτερο ξεκίνημα , κατάφεραν να πάρουν άλλη μια νίκη , απέναντι στους μαχητικούς Basket Maniacs , με σκορ 58-47 που λίγο έλειψε να κάνουν την έκπληξη  .

Οι Anonymous με τον Ελευθεριάδη να έχει 5 πόντους , έκαναν καλύτερο ξεκίνημα παίρνοντας το προβάδισμα από τους αντιπάλους τους . Οι Basket Maniacs με τον Καλαμιωτη να έχει 7 πόντους , βρήκαν γρήγορα τα πατήματα τους και πριν το τέλος του δεκάλεπτου πέρασαν μπροστά , με σκορ 15-18.

Στην δεύτερη περίοδο οι Basket Maniacs με τον Στασινόπουλο να έχει 3 πόντους , διαχειρίστηκαν την διαφορά που είχαν φτάνοντας και στο +5 . Οι Anonymous με τους  Μπουτσικάκη , Κώτσια και Δρακόπουλο να έχουν από 3 πόντους , κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά , πηγαινοντας στο ημίχρονο με σκορ 27-29.

Στην τρίτη περίοδο οι Basket Maniacs είχαν το προβάδισμα στο δεκάλεπτο , όμως , οι Anonymous με τους Ζυγουρη και Μπουτσικάκη  να έχουν από 3 πόντους , κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή πριν το κλείσιμο,  με σκορ 37-35.

Στην τελευταία περίοδο οι Anonymous με τον Μπουτσικάκη να έχει 6 πόντους , μπήκαν με ρυθμό και ηρεμία στο παιχνίδι τους , παίρνοντας την νίκη με σκορ 58-47 . Οι Basket Maniacs με τον Δημητριάδη να έχει 6 πόντους , δεν κατάφεραν να αντιδράσουν

Betsson mvp των Anonymous Μπουτσικάκης  με 15 πόντους, έχοντας 5/7 τρίποντα. Μάζεψε 5 ριμπάουντ και έκανε 3 κλεψίματα. Πολυτιμότερος των Basket ο Καλαμιωτης  με 14 πόντους, έχοντας 4/5 βολές, 2/8 δίποντα και 2/6 τρίποντα. Μάζεψε 13 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ.

Οι Anonymous είχε 9/31 δίποντα , 10/30 τριποντά , 10/15 βολές ,43 ριμπάουντ , 10 ασίστ και 10 κλεψίματα. Οι Basket Maniacs είχαν 8/27 δίποντα , 6/26 τρίποντα , 13/30 βολές , 38 ριμπάουντ , 4 ασίστ και 10 κλεψίματα

Anonymous (Αλεφαντινός): Αλεφαντινός , Δρακόπουλος 8,Ελευθεριαδης 9(1) , Ζυγουρης 5(1) ,  Καστρινός 5(1), Κουρτέσης 10, Κώτσιας 3(1), Μπέλλος 0, Μπουτσικάκης 15(5), Τζουβάρας 3(1), Φιλαρτζής 2.

Basket Maniacs (Καλαμιώτης): Negrin 6(2), Δημητριάδης 8 , Καλαμιώτης 14(2) , Κεραμάρης 12(1) , Σαραντόπουλος 2, Σασσάς 2 , Στασινόπουλος 3(1) .

Τι μας άρεσε: Η αλλαγή παιχνιδίου στην δεύτερη περίοδο των Anonymous που τους έφερε και την νίκη!