14/03/2024
Polichni 5 goat 21 24 23 22 - 90 -
Spacers 19 19 17 16 - 71 -

Πολύ κοντά στην επόμενη φάση οι Polichni 5 goat!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα η αγωνία και η ένταση ήταν στα ύψη. Οι παίχτες των 5 goat , Νταβίδι Αλντορέλ, Μπουτκόβαλης και Καλλιώρας, δεν άφησαν ανεκμετάλλευτες καμία ευκαιρία να δείξουν τις δεξιότητές τους. Ωστόσο, οι Spacers με τους εξαιρετικούς παίκτες Ντινόσι και Στεργιόπουλο ήταν αποφασισμένοι να ανταποκριθούν στην πρόκληση.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση και ο ανταγωνισμός εντείνονταν ακόμη περισσότερο. Οι 5 goat έδειχναν την εμπειρία και την τακτική στο παιχνίδι τους, αλλά οι Spacers δεν έμεναν πίσω. Οι προσπάθειες των δύο ομάδων έφεραν το σκορ σε ένα σημείο όπου η ισορροπία κινδύνευε να διαταραχθεί.

Καθώς πλησιάζαμε στο τρίτο δεκάλεπτο, οι 5 goat άρχισαν να δείχνουν την υπεροχή τους. Με την εξαιρετική συνεργασία και την ακρίβεια στα σουτ, κατάφεραν να αποκτήσουν σημαντικό προβάδισμα. Οι Spacers προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η ομάδα των 5 goat ήταν ανίκητη σε αυτό το δεκάλεπτο και κατάφερε να μείνει μπροστά στο σκορ.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η ανωτερότητα των 5 goat ήταν πλέον αναμφισβήτητη. Με απίστευτη αποτελεσματικότητα και σταθερότητα, κατάφεραν να διατηρήσουν και να αυξήσουν το προβάδισμά τους, οδηγώντας τον αγώνα σε μια εντυπωσιακή νίκη με σκορ 90-71 εναντίον των Spacers.

MVP του αγώνα είναι ο Αλντορέλ Νταβιδι ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 27 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Spacers είναι ο Αναστάσιος Κωνσταντινίδης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Polichni 5 goat: Κάνγκας 17 , Μπουτκόβαλης 20 (2) , Κυριακίδης , Θεοδοσιάδης 2 , Καλλιωρας 18 (1) , Νταβίδι Αν. 6 , Νταβίδι Αλ. 27 (5)

Spacers: Κωνσταντινίδης 7 , Παπαγεωργίου , Αθανασιάδης 3 , Μασμανίδης 9 (1) , Στεργιόπουλος 19 (3) , Ντινόσι 29 (3) , Λαζαρίδης 4