06/12/2021
Greek Freaks 17 8 9 15 - 49 -
Saint Pauli 7 10 17 13 - 46 -

Πολύ σκληροί για να χάσουν οι Greek Freaks!

Για την έβδομη αγωνιστική του όγδοου ομίλου της Development II League οι Greeks Freaks(2-3) υποδέχθηκαν το απόγευμα της Κυριακής στο Βasketaki Arena την Saint Pauli (3-2), με τους πρώτους να επιστρατεύουν την εμπειρία τους αλλά και την ικανότητα του βομβαρδιστή Σκλαβενίτη στο μακρινό σουτ για να επικρατήσουν δια πυρός και σιδήρου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι με διάθεση για γρήγορο παιχνίδι αναλαμβάνοντας τα ηνία του αγώνα από νωρίς με τον Σκλαβενίτη (8) να ηγείται και τους Υφαντόπουλο (4) & Θεοχάρη (3) να συνδράμουν ενώ η άμυνα τους να είναι άκρως αποτελεσματική περιορίζοντας τους αντιπάλους τους, για τους οποίους σκόραραν μόνον οι Κόκκινος (3),  Ματεντζόγλου Χ. & Κ.(από 2 έκαστος) φτάνοντας σε διψήφια διαφορά (17-7) στο πρώτο δεκάλεπτο.

Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός έπεσε με τις άμυνες να σκληραίνουν αμφότερα. Οι Σκλαβενίτης & Προκάκης πέτυχαν από ένα τρίποντο ενώ για τους φιλοξενούμενους στόχο βρήκαν οι Παπαγεωργίου (5) & Κόντος (3), φτάνοντας στο ημίχρονο με τον δείκτη του σκορ στο 25-17.