13/09/2021
Lobsters BC 12 15 7 13 - 47 -
N.A. 99ers 8 6 20 18 - 52 -

Πρεμιέρα με νίκη οι 99ers.

Το απόγευμα του Σαββάτου, 11 Σεπτεμβρίου, στο Basketaki Aρένα, οι N.A. 99ers αν και βρέθηκαν με 10 πόντους πίσω στο ημίχρονο, εμφανίστηκαν πιο φρέσκοι στο δεύτερο μέρος και επικράτησαν με 47 – 52 των κουρασμένων Lobsters.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Lobsters με τον Σαλονικίδη να πετυχαίνει 7 πόντους ήταν ελαφρώς καλύτεροι από τους 99ers , που είχαν πρώτο σκόρερ τον Δημάδη με 6(12-8).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έμειναν και πάλι χαμηλά στο σκορ με Καζάκο και Δημάδη να πετυχαίνουν από 3 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι με τον Koντάκο να πετυχαίνει 7 πόντους και τον Φελλά να προσφέρει δύο τρίποντα πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 27 – 14.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπλόκαραν στην επίθεση με τον Σαλονικίδη να πετυχαίνει 5 πόντους και τον Φελλά να βάζει δύο βολές, με αποτέλεσμα οι νεανικοί 99ers με ασφυκτική πίεση στην άμυνα και τους Γιαννόπουλο (10) και Καζάκο (6) να είναι τα πρώτα βιολιά, να ισοφαρίσουν 34-34.

Στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου οι Lobsters με τον Koντάκο να παίρνει μπροστά με