11/10/2021
Shadows 16 10 14 10 - 50 -
Kasonic Beers 3 9 17 14 - 43 -

Πρεμιέρα με όνειρα οι Shadows!

Το απόγευμα του Σαββάτου, 9 Οκτωβρίου, για την πρεμιέρα του τέταρτου ομίλου της D2, οι Shadows κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση για τρία δεκάλεπτα επικράτησαν με 50 – 43 των Kasonic Beers.
Ο Μιχαλόπουλος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους Kasonic, αλλά στη συνέχεια οι Shadows ήταν καταιγιστικοί. Μασαλής με 6 και Παπαγιάννης – Τζώλης με 4 ήταν οδηγοί στην επίθεση με το σκορ να πηγαίνει στο 16 – 3.
Με Καραμάνο και Παπαγιάννη να σκοράρουν ξεκίνησε η τρίτη περίοδος για τους γηπεδούχους , με Κόκκαλη και Προσηλιακό με τρίποντο να απαντούν για το 21 – 8. Με τις ομάδες να πετυχαίνουν από δύο καλάθια έκλεισε ο πρώτο ημίχρονο. Τζώλης , Κοντοδήμας από την μία και Γ.Ζυγούρης, Κόκκαλης από την άλλη διαμόρφωσαν το 26-12.
Οι Shadows είχαν τον απόλυτο έλεγχο και στην τρίτη περίοδο με το δίδυμο Καραμάνου(5)- Παπαγιάννη(9) να κάνει ότι θέλει στον αγωνιστικό χώρο.Οι Kasonic είδαν τον Γ.Ζυγούρη με 13 πόντους να παίρνει μπροστά, αλλά έμεναν στο -11(40-29).
Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεση τους με Προσηλιακό(5) και Γ.Ζυγούρη (4) να ηγούνται στην επίθεση, όμως οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το προβάδισμα τους και με Κοντοδήμα(4), Μασσαλή μπροστάρηδες , πήραν το ροζ φύλο με 50-43.
Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Δημήτρης Παπαγιάννης με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γιώργος Ζυγούρης με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Οι Shadows είχαν 17 / 38 δίποντα, 2 / 15 τρίποντα, 10/19 βολές, κατέβασαν 43 ριμπάουντ, μοίρασαν 13 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 18 λάθη.
Οι Kasonic είχαν 10 / 40 δίποντα, 5 / 25 τρίποντα, οκτώ καθώς 15 βολές, κατέβασαν 32 ριμπάουντ, μοίρασαν 9 ασίστ, έκλεψαν 10 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 15 λάθη.
Shadows(Γαβριελάτος): Γαβριελάτος 3 ασίστ, Καραμάνος 10(9ρ.), Κοντοδήμας 9, Μασαλής 9 (5ας.), Παπαγιάννης 16 (9ρ.), Πασχάλης, Τζώλης 8, Χαριάτης.
Kasonic Beers(Β.Ζυγούρης): Γκόνης 2, Γ. Ζυγούρης 20(4ας.), Μ. Ζυγούρης , Κόκκαλης 8 (8ρ.), Μάκκας (6 ριμπάουντ), Μιχαλόπουλος 2(8ρ.), Προσηλιακός 11.
Τι μας άρεσε: Η αναμέτρηση έγινε μέσα σε ένα πάρα πολύ όμορφο κλίμα.