10/07/2021
Λύκοι 21 16 10 12 - 59 -
La Bola De Papel 20 6 16 10 - 52 -

Προκρίθηκαν οι Λύκοι!

Δαιμονιώδης ο ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά(21-20). Κωνσταντινίδης(6), Ιατρού(4), και τριποντα από Κούβελα, Καχριμάνη για τους Λύκους και Κουτρόπουλος(6), Μαρινάκης (6) και Κοντίνος(6) οι πρώτοι σκόρερ για τους La Bola.

Στην δεύτερη περίοδο ο Ιατρού ανέλαβε δράση για τους γηπεδούχους με 9 πόντους, ενώ για την La Bola που μπλόκαρε επιθετικά 4 πόντους έβαλε ο Μαρινάκης(37-26).

Στην τρίτη περίοδο ο Μαστορέλης προσπαθούσε μόνος μου να γυρίσει το παιχνίδι με 12 προσωπικούς του πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι με τρίποντο του Κούβελα, Ιατρού, Σάββα και Κωνσταντινίδη να σκοράρουν κρατούσαν το προβάδισμα με 47-42.

Μέχρι τα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου οι Λύκοι πέτυχαν δύο καλάθια με Κολυτό και Ιατρού. αυτό είχε σαν αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι με Κουτρόπουλο, Μαύρη και Φλώρο να βάζουν από ένα καλάθι να μειώσουν 51 – 49. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι με μεγάλο τρίποντο του Σάββα, δίποντο του Ζάμπουρα και γκολ φάουλ του Ιατρού πήραν σαφές προβάδισμα νίκης και απλά για την La Bola ο Φλώρος με 3 πόντους μείωσε στο τελικό 59 – 52 που χάρισε την πρόκριση στους Λύκους.

Hall Of Brands MVP αναδείχτηκε ο Άρης Σάββας με 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παρασκευάς Κοντίνος με 10 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 τάπα.

Οι Λύκοι είχαν 19 / 59 δίποντα, 5 / 21 τρίποντα, 6 / 13 βολές, κατέβασαν 53 ριμπάουντ, μοίρασαν 7 ασίστ, έκλεψαν 6 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 7 λάθη. Η La Bola είχε 13 / 40 δίποντα, 4 / 20 τρίποντα, 14 / 24 βολές, κατέβασαν 48 ριμπάουντ, μοίρασαν 5 ασίστ, έκλεψαν 2 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 8 λάθη.

Λύκοι(Σάββας): Σπύρου 1, Σάββας 9(6ρ.) αρβανίτης, Κούβελας 7 (6ρ.), Καχριμάνης 5(6ρ.), Ιατρού 21(9ρ.), Ζάμπουρας 4, Κολυτός 4(11ρ.), Κωνσταντινίδης 8 (7ρ.)

La Bola De Papel(Μαρινάκης): Κουτρόπουλος 11(8ρ.), Μαστορέλης 12, Τζαναβάρας, Κοντίνος 10(11ρ.), Μαρινάκης 8, Φλώρος 9(8ρ.), Μαύρης 2(13ρ.).

Τι μας άρεσε: Η νοοτροπία νικητή που δείχνει η ομάδα των Λύκων.