25/02/2024
Pharmaco Team 16 14 14 18 - 62 -
Agrinio Cava Beers 5 13 13 5 - 36 -

Προβάδισμα τετράδας για τη Pharmaco Team

Στο παιχνίδι που θα έκρινε σε μεγάλο βαθμό την 4η θέση η Pharmaco Team κέρδισε με το ευρύ 62 - 36 τους Agrinio Cava Beers.
Η ομάδα του Γιάννη Κονιδάρη έφτασε στις 7 νίκες την αντίπαλό της, κάλυψε το -20 του πρώτου αγώνα και οι δύο ομάδες είναι κοντά στο να ανανεώσουν το ραντεβού τους στα play - offs.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι, προηγήθηκαν με 15 - 0 και έκλεισαν στο +11 το πρώτο δεκάλεπτο.

Το προβάδισμα της Pharmaco Team έφτασε στους 18 πόντους στη δεύτερη περίοδο, με τους Cava Beers να μειώνουν στους 12 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατηρούσαν διαφορά ασφαλείας και στο 30ο λεπτό προηγήθηκαν με 13 πόντους.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε στη Pharmaco Team που διεύρυνε το προβάδισμά της και στο φινάλε έφτασε στη νίκη με 26 πόντους.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Πάνος Κουδούνας με 14 πόντους, 11 είχε ο Θόδωρος Καββαδίας, 10 ο Γιάννης Γκάτσης, ενώ ο Betsson MVP Γιώργος Γκρίζης πρόσθεσε 10 πόντους και μάζεψε 17 ριμπάουντ.
Για τους Cava Beers πρώτος σκόρερ και μοναδικός "διψήφιος" ήταν ο Λευτέρης Αραχωβίτης με 16 πόντους.

Τι μας άρεσε. Η Pharmaco Team έδειξε από την αρχή ότι ήθελε περισσότερο το παιχνίδι και αυτό βγήκε σε όλο το 40λεπτο.

Τι δε μας άρεσε. Οι Cava Beers ήταν αρκετά νευρικοί και δε μπήκαν ποτέ στο πνεύμα του αγώνα.

PHARMACO TEAM (Γιάννης Κονιδάρης): Αναστασόπουλος, Γκάτσης 10, Γκρίζης 10(2), Καββαδίας 11, Καρτσακλής, Κουδούνας 14, Κουτρουμάνος 8(2), Μηλιάτης, Παληγεώργος, Πανταζής, Τσουκαλάς 9(2), Χολής.

AGRINIO CAVA BEERS (Θανάσης Ζαμπάρας): Αραχωβίτης 16(3), Διαμάντης, Ζαρζανίκας, Ζαρκάδας, Καραθανασόπουλος 2, Κουβέλης, Παρθένης 5(1), Ρέντζιος, Ρηγογιάννης 2, Στραβοδήμος 7, Φραγγελάκης 4(1).