21/12/2023
Puebla BC 17 14 11 20 - 62 -
Πανικός BC 14 10 27 30 - 81 -

Πρώτη νίκη για τον Πανικό!

Η αρχή του αγώνα ήταν εντυπωσιακή, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια με εντυπωσιακό τρόπο. Οι καλύτεροι παίχτες των Puebla, Καριοφύλλης και Καπετανιός, ηγήθηκαν της ομάδας τους με αποφασιστικότητα και απίστευτες επιδόσεις. Μετά από ένα έντονο πρώτο δεκάλεπτο, οι Puebla έκλεισαν την περίοδο με προβάδισμα στο σκορ 17-14.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Puebla συνέχισαν να επιδεικνύουν σταθερότητα και αποφασιστικότητα. Οι Καριοφύλλης και Καπετανιός συνεργάστηκαν αρμονικά, ενώ η άμυνα τους παρέμεινε ανίκητη. Από την άλλη πλευρά, οι παίχτες του Πανικού προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά οι Puebla κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο και να ολοκληρώσουν το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 31-24.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος ανατροπών, καθώς ο Πανικός κατάφερε να ανακτήσει τον έλεγχο του αγώνα. Οι παίχτες του Πανικού, όπως οι Καραφώτης, Παρασκευάς και Ψοφογιώργος, έδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα. Η απόδοση τους οδήγησε τον Πανικό σε μια εκπληκτική ανατροπή, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 42-51.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πανικός συνέχισε να κυριαρχεί στο παιχνίδι. Οι Puebla προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η δύναμη και η επίδοση των παιχτών του Πανικού ήταν ανυπέρβλητες. Ο Καραφώτης, ο Παρασκευάς και ο Ψοφογιώργος ηγήθηκαν της ομάδας τους προς μια εντυπωσιακή νίκη, κλείνοντας τον αγώνα με σκορ 81-62.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Νίκος Παρασκευάς ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 21 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Puebla είναι ο Νεκτάριος Καριοφύλλης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 29 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Puebla BC: Πάχτας 3 (1) , Αλεξανδρίδης 2 , Σουρμελίδης 12 (4) , Καριοφύλλης 29 (2) , Λαπαρίδης 2 , Τσιάκαλης , Καπετανιος 14 , Αλεξανδρίδης

Πανικός BC: Ψοφογιώργος 12 (4) , Καρανάτσιος 3 , Νικολόπουλος 4 , Παρασκευάς 21 (5) , Ιωσήφ 5 , Τσάτσας , Ανθομελίδης 2 , Καραφώτης 34 (1)