26/10/2021
Athens Bucks 5 13 10 15 5 48 -
Ανυπόταχτοι Γαλάτες 7 8 12 16 3 46 -

Πρώτη νίκη για τους Athens Bucks!

Την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι Athens Bucks που κέρδισαν με 48-46 τους Ανυπότακτους Γαλάτες στο κλειστό του Κολωνού.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν νευρικό με τις δύο ομάδες να είναι πάρα πολύ άστοχες. Αυτό αποτυπώνεται και στο χαμηλό 7-5 που ήταν το σκορ της περιόδου υπέρ των Γαλατών με τον Δούστο να σημειώνει 3 πόντους με ένα τρίποντο. Για τους Bucks, από 2 πόντους σημείωσαν οι Δανιάς και Ζώταλης.

Στην δεύτερη περίοδο οι Athens Bucks αντέδρασαν. Με πρωταγωνιστή τον Βασίλη Φωτεινό που πέτυχε 5 πόντους οι Bucks έτρεξαν ένα επιμέρους 13-8 και προηγήθηκαν με 3, 18-15 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Για τους Γαλάτες, που ήταν άστοχοι, 4 πόντους έβαλε ο Γιώργος Λαδάς.