09/06/2023
SugarDaddys 11 7 23 19 - 60 -
Never Again 15 6 19 11 - 51 -

Πρώτη νίκη και για τους Sugar Daddys!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτος από αγωνία, με κάθε ομάδα να δίνει τον καλύτερο της εαυτό. Οι Sugar Daddys ξεκίνησαν δυναμικά και προηγήθηκαν με 11-15. Ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικοί στην επίθεση, ενώ η άμυνά τους δυσκόλεψε τους αντιπάλους τους να σκοράρουν εύκολα.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι, η ένταση αυξανόταν. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου αμφίρροπο, με τους δύο αντίπαλους να ανταλλάσσουν καλάθια. Οι Never Again πάλεψαν σθεναρά, και οι Τιτίρλας και Χαρισόπουλος βρήκαν τρόπους να διαπεράσουν την άμυνα των Sugar Daddys. Ωστόσο, η εξαιρετική επίδοση των Στεργίου και Κεσίδη στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου έδωσε προβάδισμα στην ομάδα τους, με το σκορ να είναι 18-21.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικό και γεμάτο ανατροπές. Οι δύο ομάδες πάλεψαν για κάθε μπάλα, οι Sugar Daddys και οι Never Again πραγματοποίησαν εντυπωσιακές επιθέσεις και αντιστέκονταν με εξαιρετική άμυνα. Οι ανταλλαγές καλαθιών ήταν συνεχείς, αλλά οι Sugar Daddys κατάφεραν να κρατήσουν μια μικρή διαφορά, με το σκορ να δείχνει 41-40 προς το πλεονέκτημά τους.

Καθώς πλησιάζαμε στο τέλος του αγώνα, οι παίκτες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να κατακτήσουν τη νίκη. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο δράση και συναίσθημα. Οι Sugar Daddys ενίσχυσαν την επίθεσή τους, ενώ οι Never Again προσπάθησαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα. Οι Στεργίου και Κεσίδης συνέχισαν να είναι αξιόπιστοι σκόρερ, ενώ ο Χαρισόπουλος προσπάθησε να οδηγήσει την ομάδα του στην ανατροπή. Με την περάτωση του αγώνα, οι Sugar Daddys κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν με σκορ 60-51.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Χριστόδουλος Στεργίου ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Για τους Never Again πρωταγωνιστής είναι ο Παναγιώτης Χαρισόπουλος ο οποίος έβαλε 17 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Sugar Daddys: Κεσιδης 9 (1) , Σίσκος 2 , Τσέος 2 , Χαρίσης 1 , Στεργίου 18 (1) , Αποστολίδης 26 (3)

Never Again: Τιτίρλας 8 (1) , Μυλιόρδος 5 (1) , Συρόπουλος 6 , Τσόρλαλης 2 , Λεφάκης 2 , Χαρισόπουλος 17 (3) , Λουκοβίτης 7 (2) , Τσαλκιτζής 4