10/03/2024
Never Again 13 16 6 8 - 43 -
Sky is the limit 18 7 20 14 - 59 -

Πρώτη νίκη στην Evolution για τους Sky Is The Limit!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν αρκετά αμφίρροπο ρυθμό. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Never Again να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 13-18. Οι Κουλεμάνης και Σαραντινέλλης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην ανατροπή, αλλά οι αντίπαλοί τους ήταν ανίκητοι στην πρώτη περίοδο.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, η ανταγωνιστικότητα εντείνονταν και το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τις δύο αντίπαλες ομάδες να παλεύουν για κάθε πόντο. Οι Never Again εμφανίστηκαν πιο αποφασισμένοι και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά, καθώς οι Κουλεμάνης και Σαραντινέλλης έδειξαν την αξία τους στο γήπεδο. Ο αγώνας έφτασε στο ημίχρονο με τους Never Again να προηγούνται με 29-25, αλλά οι Sky Is The Limit είχαν δείξει τη δυνατότητά τους να ανατρέπουν το κλίμα.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια ανελέητη επίδειξη δύναμης από την πλευρά των Sky Is The Limit. Οι Καραδήμος, Κοτζαδάμης και Πίτσος συνδύασαν τις δυνάμεις τους και κατάφεραν να πάρουν ένα σημαντικό προβάδισμα. Οι Never Again προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η πίεση από τους αντιπάλους ήταν υπερβολική, με αποτέλεσμα το σκορ να δείχνει 35-45 υπέρ των Sky Is The Limit στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Καθώς το ματς πλησίαζε στο τέλος του, οι Sky Is The Limit διατήρησαν τον έλεγχο και συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους. Οι Never Again προσπάθησαν να κάνουν μια τελευταία προσπάθεια για να ανατρέψουν το ματς, αλλά οι προσπάθειές τους αποδείχθηκαν ανεπαρκείς. Με το τέλος του αγώνα, το σκορ έγραφε 43-59 υπέρ των Sky Is The Limit, καθιστώντας τους νικητές σε έναν αγώνα.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Χρήστος Καραδήμος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 20 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Never Again είναι ο Γιώργος Σαραντινέλλης ο οποίος έβαλε 5 πόντους και πήρε 10 ριμπάουντ.

Never Again: Σαραντινέλλης 5 , Σπαθης , Τιτίρλας 8 (2) , Μυλιόρδος 3 (1) , Καντυλτζογλου 2 , Ψαλλίδας 4 , Καμαρας 8 (1) , Συρόπουλος 4 , Κουλεμάνης 9 , Σαμαράς

Sky Is The Limit: Πέτκος 9 (1) , Πίτσος 13 (2) , Καλαϊτζής 7 (1) , Καραδήμος 20 , Κοτζαδάμης 10