29/10/2023
Sky is the limit 7 9 10 13 - 39 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 23 18 7 16 - 64 -

Πρώτη νίκη στο κύπελλο για τους Seattle Superψωνια!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αδιαμφισβήτητα μια περίοδος που χάραξε την πορεία του παιχνιδιού. Με ένα σκορ 7-23, φάνηκε ότι οι Superψωνια είχαν τον έλεγχο της κατάστασης. Οι παίκτες των Sky Is The Limit, όπως οι Τσάνης και Καφάσης Θρασύβουλος, κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν τη δύσκολη κατάσταση και να βρουν τρόπους για να αντεπεξέλθουν στο ψηλό σκορ των αντιπάλων τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανισότητα στο σκορ αυξήθηκε ακόμη περισσότερο, με τους Seattle Superψωνια να προηγούνται με 16-41. Οι Sky Is The Limit βρέθηκαν υπό πίεση και αντιμετώπισαν εναν σκληρό αντίπαλο. Από την άλλη οι προσπάθειές των Sky Is The Limit δεν σταμάτησαν εκεί, και προσπάθησαν να μπουν στον αγώνα.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου οι Sky Is The Limit επέδειξαν αντοχή και αποφασιστικότητα. Με ένα σκορ 26-48, προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά. Οι παίκτες των Sky Is The Limit, ειδικά ο Τσάνης και ο Καφάσης Θρασύβουλος, έκαναν εντυπωσιακά καλές επιδόσεις, προσθέτοντας έναν επιπλέον παράγοντα ενδιαφέροντος στον αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η στιγμή που η τελική απόφαση έγινε αναπόφευκτη. Με το τελικό σκορ να δείχνει 39-64 υπέρ των Seattle Superψωνια, οι Sky Is The Limit δεν κατάφεραν να αντεπεξέλθουν στο υποκείμενο ψηλό σκορ με τους Τοπαλίδης και Γραμματίκας να ξεχωρίζουν.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Τοπαλίδης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Sky Is The Limit είναι ο Σωτήρης Πέτκος ο οποίος πέτυχε 6 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Sky Is The Limit: Καρυοφύλλης 3 (1) , Πέτκος 6 , Τσάνης 10 , Πίτσος 5 (1) , Καλαϊτζής , Καφάσης Π. 6 , Καφάσης Θ. 9

Seattle Superψωνια: Κάγκας 9 , Ακριτόπουλος 5 (1) , Δαμιανίδης 2 , Ιωαννίδης , Νταμπούδης 3 , Γραμματίκας 15 (3) , Τοπαλίδης 22 (2) , Χατζηπουργάνης , Κατσιώρας 8