14/02/2024
Basketόσαυροι 18 18 12 23 - 71 -
Big Babes 15 21 24 19 - 79 -

Ραντεβού στην οκτάδα για τους Big Babes!

Ο αγώνας μεταξύ των Basketόσαυρων και των Big Babes ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, με αμφότερες τις ομάδες να επιδεικνύουν υψηλό επίπεδο παιχνιδιού. Οι παίχτες Τσαβλίδης και Στράντζαλης των Basketόσαυρων ηγήθηκαν στην επίθεση, ενώ οι Big Babes προσπάθησαν να αντιδράσουν. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Basketόσαυρους να προηγούνται με 18-15, υποδηλώνοντας έναν ανοιχτό και ανταγωνιστικό αγώνα.

Καθώς προχωρούσαμε στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο αγώνας εξελίσσονταν σε έναν πυκνό και εκρηκτικό αγώνα. Οι Big Babes αντέδρασαν έντονα, με τους παίχτες Τερζίδη Νικόλαο και Ιατρίδη να αναλαμβάνουν την ευθύνη στην επίθεση. Το ματς ισορρόπησε και το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει απόλυτη ισορροπία στο 36-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Big Babes κατάφερε να αναδειχθεί σε κυρίαρχο παράγοντα του αγώνα. Οι Στράντζαλης και Τσαβλίδης των Basketόσαυρων προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ομάδα των Big Babes επέδειξε εμπειρία και αποφασιστικότητα με τις πάσες και τις λόμπες να είναι αυτές που ξεχωρίζουν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 48-60 υπέρ των Big Babes.

Καταλήγοντας στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο αγώνας παρέμενε συναρπαστικός και αβέβαιος. Οι Basketόσαυροι πάλεψαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αλλά οι Big Babes διατήρησαν το προβάδισμά τους. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με νίκη των Big Babes με 71-79, υπογραμμίζοντας τη σπουδαιότητα της ομαδικής συνεργασίας.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Ιατρίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 25 πόντους και 22 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Basketόσαυρους είναι ο Τάσος Τσαβλίδης ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ.

Basketόσαυροι: Αικατερίνης 4, Γαρδάνης 8(2), Ρήγας, Σαρτάβας 3, Στράντζαλης 15(2), Τσαβλίδης 19(3), Τσιγαρίδας 7(1), Χατζηϊωάννης 13(1), Χοπτερίδης 2, Χριστοδουλίδης

Big Babes: Δατσέρης 5(1), Ιατρίδης 25(3), Καραγκιαβουρίδης 2, Κολοβός 8, Μεγαλόπουλος 5(1), Μπούζης, Παουλεάνου 4, ΤερζίδηςΣπ., ΤερζίδηςΝ. 21, Τσιρώνης 9(1)