06/11/2021
Magoofyδες 16 16 12 17 - 61 -
Royal Cardinals 15 21 20 11 - 67 -

Ροζ φύλλο αγώνα για τους Royal Cardinals !

Ύστερα από έναν επεισοδιακό αγώνα , ακατάλληλο για καρδιακούς , καθώς το σκορ κρίθηκε στα τελευταία 2 λεπτά , οι Royal Cardinals κατάφεραν να λυγίσουν τους Magoofydes με σκορ 67 – 61 .

Από την αρχή του παιχνιδιού , καταλάβαμε πως θα παρακολουθούσαμε ένα κλειστό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες καθώς το σκορ κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα ( 16 – 15 ) . Αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Χατζηβρέττας για τους φιλοξενούμενους με 7 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ιστορία δεν άλλαξε κατά πολυ . Ο Βασιλειάδης από τους γηπεδούχους ανέλαβε δράση ( 8 π . ) και προσπάθησε να δώσει έναν άλλο αέρα στην ομάδα του αλλά οι Cardinals με τον Ιωαννιδη είχε απαντήσεις συνεχώς . Η ανάπαυλα έληξε με σκορ 32 – 36 υπερ των φιλοξενουμένων .

Στο δεύτερο ημίχρονο μερικά προσωπικά λάθη των γηπεδούχων ήταν αυτά που έδωσαν την ευκαιρία στους Cardinals να ξεφύγουν ακόμη και με 14 πόντους στο σκορ και να κλείσουν το δεκάλεπτο με σκορ 42 – 56 .

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ωστόσο οι Magoofydes ανέκαμψαν με ατομικές προσπάθειες των Χαραλαμπους και Βασιλειαδη , ισοφαρίζοντας το σκορ σε 61 όλα , 2 λεπτά πριν το τέλος . Ωστόσο η κλάση των Χατζηβρεττα και Κυριαζοπουλου έβαλε τέλος σε κάθε όνειρο για κάποιο θετικό αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους .

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Χατζηβρεττας με 37 (!) πόντους , 3 ασ. , 2 κλ. , 5 ρ.

MAGOOFYDES : Μιχαηλιδης 6 , Χαραλαμπους 15 , Καρβελης 6 , Γελαδαρης 2 , Βεζυρτζης 6 . Βασιλειαδης 22 ,  Λουλουδης 4

Royal Cardinals : Μαρινος Ξιδης , Βελικης 8 , Κυριαζοπουλος 10 , Χατζηβρεττας 37 , Καπουλας , Εμμανουηλιδης , Ιωαννιδης 12