20/11/2021
Lockers - - - - - 62 -
Stefanina Timberwolves - - - - - 69 -

Ροζ φύλλο αγώνος για τα Stefanina Timberwolves !

Ύστερα από ένα καταπληκτικό αγώνα ανάμεσα σε δύο πολύ παραγωγικές και ανταγωνιστικές ομάδες , τα Stefanina Timperwolves κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνος απέναντι στους Lockers με σκορ 69 – 62 .

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε πολύ δυναμικά εκατέρωθεν , με το σκορ να εναλάσσεται διαρκώς μια υπερ των γηεδούχων και μια υπερ των φιλοξενούμενων. Οι δυο που ξεχώρισαν για τις επιθετικές τους ικανότητες ήταν ο Μηνασίδης ( 6π.) και ο Πολυχρονιάδης (5π.) .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο την σκυτάλη πήρε ο Φαρμάκης ο οποίος έκανε πάρτη έξω από την γραμμή των 3 πόντων. Με 9 προσωπικούς πόντους έδειξε την ποιότητά του και κατάφερε να δώσει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ομάδα του πριν το τέλος της ανάπαυλας. Αυτοί οι οποίοι προσπαθούσαν να κρατήσουν τους Lockers κοντά στο σκορ ήταν ο Καντζαρίδης και ο Καρυοφίλης.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου , οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους . Ο Καρυοφίλης παρέα με τον Μηνασίδη , μέσα από όμορφες ομαδικές ενέργειες , κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στους 2. Σε αυτό το σημείο φάνηκε πως οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν απαντήσεις ωστόσο οι 2 από τους 3 Πολυχρονιάδηδες ανέλαβαν δράση .

Ο ένας έκοβε και ο άλλος έραβε ή και το ανάποδο ( Χρήστος και Θοδωρής ) . Και οι δύο τους , με πολύ όμορφες ενέργειες και πληθωρισμό στις κινήσεις τους , ξαναέδωσαν ένα προβάδισμα στην ομάδα τους , το οποίο κατάφεραν να το κρατήσουν μέχρι το τέλος του αγωνος , με αποτέλεσμα να πάρουν και την πολυπόθητη νίκη για την ομάδα τους !

Lockers : Σιώπης 7 , Καρυοφίλης 12 , Μηνασίδης 16 , Νταμπούδης 2 , Κεχαγιάς 8 , Καντζαρίδης 12 , Σιδερίδης 5

Stefanina Timperwolves : Γκαγκασούλης 4 , Πολυχρονιάδης Χ. 12 , Καλέζης 13 , Πολυχρονιάδης Θ. 18, Φαρμάκης 17, Αλεπάκης , Αλβανός , Πολυχρονιάδης Γ. 5