02/02/2024
Orlando Tragic Salonica 12 12 9 12 - 45 -
Magoofyδες 17 11 11 15 - 54 -

Σε ακόμα μια μάχη νικητές οι Magoofyδες!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα. Οι παίχτες των Orlando Tragic, Σπυρίδης και Βοζινίδης, προσπαθούσαν να επιβάλλουν το ρυθμό τους, ενώ οι Magoofyδες, με τους εκπληκτικούς Μπούτζη, Θαλασσινό και Παναγιωτόπουλο, ανταποκρίθηκαν σε μεγάλο βαθμό. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Magoofyδες να προηγούνται με 12-17, υποδηλώνοντας έναν εξαιρετικά ανοιχτό αγώνα.

Καθώς το παιχνίδι προχωρούσε προς το δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση ανέβαινε. Οι Orlando Tragic προσπαθούσαν να ανατρέψουν το παιχνίδι, ενώ οι Magoofyδες παρέμεναν σταθεροί στην άμυνα τους. Οι Σπυρίδης και Βοζινίδης έκαναν εντυπωσιακές επιθέσεις, αλλά οι Μπούτζης, Θαλασσινός και Παναγιωτόπουλος πέτυχαν σημαντικά καλάθια. Στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, η διαφορά στο σκορ διατηρήθηκε στους τέσσερις πόντους, με τους Magoofyδες να προηγούνται με 24-28.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τους Orlando Tragic να είναι πίσω στο σκορ, αλλά η αποφασιστικότητά τους ήταν καταπληκτική. Οι Σπυρίδης και Βοζινίδης συνεργάζονταν αποτελεσματικά στις επιθέσεις, αλλά οι Magoofyδες διατηρούσαν το προβάδισμα. Ο αγώνας περιλάμβανε εντυπωσιακές φάσεις, με τους Μπούτζη, Θαλασσινό και Παναγιωτόπουλο να διακρίνονται για τις εξαιρετικές τους επιδόσεις. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οι Magoofyδες παρέμεναν μπροστά με 33-39.

Καθώς οι ομάδες εισέρχονταν στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η αγωνία έφτασε στο αποκορύφωμά της. Οι Orlando Tragic προσπαθούσαν να ανατρέψουν το παιχνίδι, αλλά οι Magoofyδες διατηρούσαν τον έλεγχο. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τους Magoofyδες να παίρνουν τη νίκη με σκορ 45-54, δείχνοντας ότι η αποφασιστικότητα και η συνεργασία είναι τα κλειδιά για την επιτυχία.

MVP του αγώνα είναι ο Σπυροφώτης Παναγιωτόπουλος ο οποίος κατάφερε να πετύχει 10 πόντους και να πάρει 6 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Orlando Tragic είναι ο Δημήτρης Σπυρίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 13 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 3 , Γιαμούκης , Σπυρίδης 13 (1) , Αδεμης 2 , Βεζυρόγλου 13 , Θεμιστοκλέους 2 , Βοζινιδης 10 , Αρουτίδης 2 , Καπετανόπουλος , Βλαχοπαναγιώτης

Magoofyδες: Μπούτζης 13 (1) , Παναγιωτόπουλος 10 , Σγούρος 8 (2) , Ανφιμιάδης , Θαλασσινός 11 (1) , Καραμανλίδης , Τυφλόπουλος 8 , Λινάρδος , Ζαμουρίδης 2 , Τσαλκαδράς 2